Zapomeňte na skládání, Apple chce iPhony s rolovacím displejem

Na myšlenku skládacího iPhonu společnost Apple zřejmě už zapomněla, protože pilně sleduje myšlenku obrazovky iPhonu, kterou lze srolovat, když se nepoužívá. Nově odhalená patentová přihláška nazvaná pouze „Elektronická zařízení s rolovatelnými displeji“ je méně podrobná než některá předchozí podání. Více než dokonce patentové přihlášky, které byly primárně o skládacích obrazovkách a zmiňovaly se pouze jako alternativa srolovatelné, tato zní jako základ pro tento pojem.

Co zmiňuje patentová přihláška?

„Elektronické zařízení může mít rolovací displej,“ říká. „Displej se může pohybovat mezi rozvinutým stavem, ve kterém je displej rovinný, a srolovaným stavem, ve kterém je srolovatelná část displeje srolovaná pro uskladnění.“

„Displej může mít zobrazovací panel s pixelovým polem, které vytváří obrázky, a průhlednou ochrannou vrstvou, která pole pixelů překrývá,“ pokračuje.

Tato průhledná ochranná vrstva je zajímavá, protože Apple dále říká, že může obsahovat vrstvu skla. A „skleněná vrstva může být lokálně ztenčená v rolovatelné části, aby se usnadnilo rolování displeje.“

Stejně jako u skládacích telefonů jde o to, jak zajistit, aby obrazovka fungovala normálně a fungovala i tehdy, když je ohnutá kolem nějaké osy. Tato patentová přihláška široce popisuje, co je požadováno a jak toho lze dosáhnout.

„Například flexibilní (ohýbatelný) displej… může být částečně nebo úplně srolován, takže může být umístěn do kompaktního tvaru pro skladování a může být srolován, když je potřeba prohlížet obrázky na displeji, “ pokračuje Apple. „Displej může být nakonfigurován tak, aby aplikoval tlakové napětí na vnější povrch skleněné vrstvy, když je displej srolován.“

„Kompresivní napětí na vnější skleněné ploše může pomoci zabránit poškození displeje, když je displej ohnut během rolovacích operací,“ uvádí patentová přihláška.

Toto je skutečně velmi široká patentová přihláška, takže jde trochu dále do podrobností o zvládání namáhání materiálu. Řeší však, jak byste chtěli, aby byl displej flexibilní, aby se dal srolovat, ale zároveň se při dotyku neohýbat nebo poškodit.

„Například vrstva skla, která je připevněna k vnějšímu (přednímu) povrchu panelu, může být použita, aby se zabránilo deformaci a poškození zobrazovacího panelu, když uživatelův prst, dotykové pero nebo jiný externí objekt se dotýká přední strany,“ vysvětluje Apple. „Ochranné polymerní vrstvy a/nebo jiné ochranné vrstvy mohou být vytvořeny, protože povlaky na skleněné vrstvě pomáhají zabránit poškrábání skleněné vrstvy.“

Patentová přihláška také odkazuje na „tenzometry, kapacitní snímače síly, odporové snímače síly atd.“, které by mohly být použity. Ale pak to pokračuje do běžné patentové metody vyjmenování všech myslitelných bodů, které by kdy mohly souviset s myšlenkou.

Tentokrát to však zahrnuje zmínku o senzorech na displeji. Některé se překrývají, například variace na kapacitní dotykové senzory, ale celkově Apple uvádí asi tucet možností senzorů.

To zahrnuje „senzory pro měření trojrozměrných bezkontaktních gest („vzduchová gesta“), takže tento displej lze rozvinout a poté reagovat na to, že na něj uživatel mávne.

Pokud by se jednalo o jedinou patentovou přihlášku Applu týkající se rolovatelných displejů, mohla by se dokonce chovat jako všeobjímající, ještě jedna by se týkala patentování nápadu, aby se k němu nedostali konkurenti. Apple na této myšlence pracuje minimálně od roku 2017 a zdá se, že se k této myšlence stále vrací, jako by byla oblíbená.

Tento nejnovější spis uvádí dva vynálezce, Que Anh S Nguyena a Christophera D Jonese. Nguyenova předchozí práce zahrnuje výzkum zpevnění obrazovek iPhonu, zatímco Jones pracoval na systémech pro automatickou detekci prasklin a poškození displeje.

Previous Article

Základní modely iPhone 15 možná dostanou 48megapixelové fotoaparáty

Next Article

Nové předpisy EU nařizují uživatelsky vyměnitelné baterie v produktech Applu

Related Posts