Výkon iPad 2: v prvních testech až 2x rychlejší než iPhone 4

Předem si je ale třeba ujasnit, v jakém benchmarku. A tím benchmarkem je právě SunSpider — který, jak už možná znalejší ví, měří rychlost JavaScriptu v internetovém prohlížeči(jehož engine byl mimochodem v iOS 4.3 podstatně vylepšen).

Předem si je ale třeba ujasnit, v jakém benchmarku. A tím benchmarkem je právě SunSpider — který, jak už možná znalejší ví, měří rychlost JavaScriptu v internetovém prohlížeči (jehož engine byl mimochodem v iOS 4.3 podstatně vylepšen).

Porovnávány byly výrobky nejen od Apple, ale i oblíbený Google Nexus S, dále konkurent iPadu, Samsung Galaxy Tab, či dokonce nová Motorola Xoom. Co se týče samotných produktů od Applu, byl testován iPad 2 v iOS 4.3, stejně jako první iPad i iPhone 4, dále iPad a iPhone 4 s iOS 4.2.1 a nakonec, pro srovnání, starší iPhone 3G a jeho výsledek se shodným systémem, jako měli předchozí dva. Jak vidíte, iPhone 3G už se opravdu nechytá a jeho výsledek je přibližně desetinásobně nižší, než v případě první generace iPadu s iOS 4.3, což už je dost velký rozdíl.

Pro porovnávání hodnot byl použit SunSpider ve verzi 0.9.1

Trochu mě překvapuje náskok prvního iPadu před iPhonem 4 — a to i přesto, že papírově vypadá mobilní telefon iPhone 4 lépe. iPad první generace má totiž, narozdíl od iPhonu 4, RAM pouze 256MB, takže by teoreticky měla být až za iPhonem, ale není tom tak.

Zde vidíte přehledně přesné tabulkové hodnoty.

Určitě si ale všimněte náskoku iOS 4.3 před iOS ve verzi 4.2.1. Apple opravdu nelhal a u 4.3 jsme se dočkali dvojnásobně rychlejšího JavaScriptu v integrovaném Safari, což určitě potěší všechny majitele jablečných telefonů a tabletů (až na vlastníky starších modelů, které iOS 4.3 už nepodporují).

Výsledek? iPad 2 je opravdu ďábelsky rychlý, jeho výsledku se mohou rovnat jenom ty nejrychlejší tablety, jako je např. Motorola Xoom.

Mimochodem, pokud by Vás zajímal výsledek vašeho zařízení, můžete tak jednoduše učinit na této stránce.

Některé tabulkové hodnoty byly převzaty ze serverů JefTek a CNET.co.uk.

114 comments
  1. Zda sa, ze Xoom ma okrem vysokej ceny aj vela bugov co ja napriklad povazujem za minus.. otazka ci to odladia. Navyse aj s tym flashom na androide to nie je take akoby clovek cakal.. Prva verzia Xoomu ho vobec nepodporuje a co som videl Archos 101, tam zase zvykol crashnut prehliadac. Jedine na Galaxy S som videl prehravat flashove video, ale pre zmenu instalacia Froya sposobila vyrazne spomalenie systemu. Tym chcem naznacit, ze vo finale je aj tak dolezity User Experience..

  2. ach jaj, nemuzete porovnavat rychlost zarizeni podle nejakyho javascriptovyho benchmarku 🙁

Comments are closed.

Previous Article

BlackBerry Messenger: objeví se i na iOS?

Next Article

Mac OS X Lion: zkušenosti s novým operačním systémem

Related Posts
monitorování
Číst více

Budoucí Apple Vision Pro může dávat pozor na svalové napětí v těle uživatele

Apple zkoumá, jak docílit toho, aby Apple Vision Pro viděl, zda uživatelé sedí správně. Navzdory obavám před uvedením na trh není Apple Vision Pro ve srovnání s jinými zařízeními těžký. Váží zhruba průměr toho, co je na trhu k dispozici, ale Apple Vision Pro se snaží získat uživatele, kteří jsou s náhlavními soupravami noví a nebudou mít s čím srovnávat.

Steve Jobs: Apple nikoho nesleduje

Určitě jste slyšeli "znepokojivou" a "alarmující" zprávu o tom, jak Apple sleduje všechny uživatele iOS zařízení. Navíc to má i ošetřeno v licenčním ujednání v iTunes, které každý z nás musel (a to ještě prý i někteří nevědomky) odsouhlasit, aby mohl iOS přístroje používat. Přejděme od těchto senzace chtivých vět přímo k věci - Steve Jobs opět jednou po dlouhé době pročetl emaily a odpověděl na otázku z lidu.