TimeSpan: originální aplikace pro grafický odpočet čehokoliv

Společnost Partixel za necelé Euro v App Store nabízí jednoduchou, ale vpravdě užitečnou aplikaci. TimeSpan je odpočítávadlo, na které vás bude bavit se dívat.
Drobná drážďanská společnost Partixel za necelé Euro v App Store nabízí jednoduchou, ale vpravdě užitečnou aplikaci. TimeSpan je odpočítávadlo, na které vás bude bavit se dívat.

Ano, je fakt, že o dnešní době hovoříme jako o uspěchané. Také se rádi zmiňujeme, že nás ovládá čas a že jsme pod neustálým tlakem termínů. V tom případě TimeSpan může fungovat jako dvousečná zbraň. Buďto díky aplikaci, resp. přehledu nad tím, jak “naše hodiny tikají”, nedopustíme, abychom museli tzv. hasit požáry, nebo podlehneme a při pohledu na barevná políčka pocítíme, že nám do deadlinu zbývá zatraceně málo času.

Pokusil jsem se TimeSpan vnímat pozitivně. Nainstaloval jej a zkušebně vložil tři políčka. Napsat skripta, Mít uzavřen grant FRVŠ, Zimní semestr 2011/2012. U prvních dvou, protože projekty již běží, jsem určil pouze termín, kdy bych je chtěl mít hotové. Třetí položka se teprve blíží, vložil jsem k ní tedy začátek a pak také její konec.
K čemu to? Inu, když si určím nějaký termín ukončení projektu, v diáři získám při listování letmou představu o tom, kolik mi zbývá. Zkrátka bych musel počítat přesně dny, abych to číslo znal. Navíc – v aplikaci TimeSpan vidím, kolik toho již uběhlo. Že jsem již za půlkou, že již přihořívá, nebo (cha cha) mám ještě kopu času.
U položky Zimní semestr vidím, jak se odpočítává, kdy vypukne (aktuálně za 26 dní, 3 hodiny, 15 minut a 21 sekund). Podvědomě se tak připravuji, že znovu začnu učit. Jakmile semestr začne, bude se zobrazovat zbývající doba do jeho konce. A díky grafice průběžně vidím, kolik ze semestru už mám zhruba za sebou.
Když se nenecháme pohltit strachem z času, může TimeSpan přinášet spoustu informací o tom, jak se nám daří.

Aplikace co do designu nepředstavuje inovativní kus softwaru, zachovává si však jednoduchost, i když pracuje se zakulacenými časovými tubami, jejichž náplň mění barvu v závislosti na tom, jak moc se již k nastavenému termínu blížíme. Funguje velmi rychle, jak spouštění, tak editace a vytváření nové položky. V rámci nastavování lze využít toho, zda termíny jsou vázané na konkrétní čas, nebo jenom den, zda se mají opakovat a zda máme být na (blížící se) konec upozornění – a s jakým předstihem. V propagačních materiálech jsou u názvů projektů i ikonky, ale i nezjistil jsem, jak je k nim přiřadit.
TimeSpan je univerzální, spustíme jej i na iPadu, přičemž zatím musíme nastavit položky na iPhonu a iPadu individuálně. Synchronizaci (pomocí Dropboxu) však vývojáři slibují a prý se můžeme těšit i na aplikaci přímo pro Maca. Docela jsem zvědavý, zda budou nějakým způsobem doplňovat vlastnosti aplikace, nebo ji ponechají v takto slušivém jednoduchém kabátku.

TimeSpan – 0,79€ – AppStore link

Comments are closed.

Previous Article

Blog: iPad 3 na podzim je bláznivá spekulace

Next Article

Steve Jobs: rezignace na pozici CEO v Apple, vystřídá ho Tim Cook

Related Posts