Určitě se všichni shodneme, že není nic děsivějšího než pohled na logo svého iPhonu, který právě přistál jak jinak než displejem na asfaltu, zatímco jste v kapse lovili klíče od auta či od domovních dveří. Displeje jsou sice konstruovány čím dál odolnější, ale někdy je i „dobře mířený“ pád z půl metru mnohem ničivější než z metrů několika.
Sklo vs. displej
Jednou z nejčastějších oprav prováděných servisy Applu je právě výměna skla nebo hůře – celého displeje. Přední část vašeho iPhonu je složena ze dvou částí: dotykovým sklem a displejem z tekutých krystalů (LCD). Dotykové sklo chrání displej a reaguje na vaše dotykové povely. Displej je tedy schovaný za sklem a zobrazuje všechny ikony a aplikace bez kterých si představit svůj den nedokážeme.
Na co se zaměřit?
Zatímco zdviháme ze země svůj iPhone, po skle se táhne děsivá prasklina od jednoho konce k druhému a my zjišťujeme děsivou skutečnost, je tu ještě šance, že je prasklé pouze sklo a displej zůstal nepoškozen.
Jak poznáme rozbitý displej?
- Obraz se nezobrazuje po celé ploše
- Jsou vidět barevné čáry přes celý displej zakrývající původní obraz
- Jsou vidět černá/šedá místa
- Kompletně zčernal celý displej
Pokud však na displeji pozorujeme pouze „pavučinu“ – je velmi vysoká šance, že jde jen o poškozené sklo a oprava se bude vejít (v závislosti na modelu) od 1200,- do cca 3000,-
A jaké jsou vaše zkušenosti s opravou displeje? Kolik peněz jste už museli investovat?