V září roku 2017 jsme se dočkali představení přelomového iPhonu X. Nejednalo se ale pouze o designovou změnu, nýbrž velký pokrok v bezpečnosti. iPhone X totiž přišel místo TouchID s FaceID. To se má navíc během několika málo let dostat na všechna podobná zařízení Applu.
Momentálně se uživatelé podle známého analytika nacházejí v jakési přechodné zóně. Některá zařízení (iPhone SE, iPad Air 2020) disponují TouchID, zatímco dražší zařízení (iPhone 12, iPad Pro) mají FaceID. Zatímco u mobilních zařízení to vypadá, že Apple používá TouchID jen pro snížení výrobních nákladů, u MacBooků je situace trochu jiná.
MacBooky totiž brzdí tloušťka obrazovky – ta je příliš tenká na implementaci senzorů potřebných pro FaceID. Apple tedy zajisté vyvíjí novou generaci FaceID, která má být nejen tenčí (kvůli MacBookům), ale i celkově menší. Mi-Chi Kuo dokonce mluví o odstranění výřezu na iPhonech a jeho nahrazení pouhým průstřelem.
Až se ale tyto problémy s cenou a velikostí vyřeší, nebude Applu nic bránit tomu, aby FaceID implementoval do všech svých zařízení, včetně stolních počítačů.U těch to zase naznačují mnohé dřívější zmínky v kódu macOS, které zmiňovaly termíny jako „PearlCamera,” „FaceDetect” nebo „BioCaption.” Všechny odkazující na FaceID.
Průnik FaceID do všech těchto zařízení ale podle analytiků nemáme čekat dříve než v roce 2022.