Co očekávat od náhlavní soupravy Applu pro smíšenou realitu?

Náhlavní souprava Apple VR představuje první krok společnosti Apple do budoucnosti smíšené reality. Očekává se, že si vypůjčí designové prvky z celé produktové řady Applu, aby bylo zajištěno pohodlné a zároveň módní zařízení. První vydaná sluchátka mohou být zaměřena na vývojáře s omezenou dostupností, podobně jako Developer Transition Kit používaný před přechodem na Apple Silicon. Již o rok později se očekává model druhé generace s funkcemi více zaměřenými na spotřebitele a vylepšeným designem.

Co lze očekávat?

Zatímco zvěsti stále poukazují na datum vydání v roce 2023, o hardwaru uniklo jen velmi málo. Uniklé časové osy výroby dávají oznámení na začátek roku 2023, ale pokračující problémy s dodavatelským řetězcem to mohou vrátit zpět na WWDC v červnu. Říká se, že ve vývoji jsou tři sluchátka. Očekává se, že druhý model bude uveden na trh o rok později pro spotřebitele za nižší cenu, zatímco třetí model přijde později ve formě brýlí pro rozšířenou realitu.

Co se týče vzhledu, lze očekávat, že zakřivený zorník zaujme skleněný kryt podobný Apple Watch. Síťovina může připomínat vycpávky používané u AirPods Max a pásky by mohly vypadat podobně jako sportovní řemínek na Apple Watch. Průmyslový analytik Ming-Chi Kuo říká, že počáteční zařízení bude vážit méně než půl kilogramu a budoucí modely budou vážit ještě méně. Hmotnost je primární metrikou pro VR, protože dlouhé sezení může vést k nepohodlí, pokud je náhlavní souprava příliš těžká. S příchodem „metaverse“ mohou někteří uživatelé očekávat, že budou pohodlní pro hodinové relace.

Zpracování a možnosti náhlavní soupravy Apple AR

Počáteční zprávy naznačovaly, že náhlavní souprava VR bude využívat iPhone ke zpracování svého softwaru, ale novější zvěsti naznačují, že náhlavní souprava bude samostatné zařízení. Jedna zpráva od Kua uvedla, že bude mít zpracování na úrovni M1 pro špičkové aplikace a vývoj. Nyní je k dispozici také M2. Takovou sílu by vývojáři potřebovali k vytvoření nové generace zážitků AR a VR. V konečném důsledku bude náhlavní souprava Apple VR odrazovým můstkem k vytváření obsahu pro náhlavní soupravu AR s názvem „Apple Glass“.

Display Supply Chain Consultants sdíleli podobná očekávání ohledně náhlavní soupravy a uvedli, že první model by byl drahý a zaměřený na vývojáře. Mohl by používat dva panely 4 000 x 4 000 pixelů o úhlopříčce 1,4 palce pro každé oko. Do periferního vidění by se zalomil třetí AMOLED displej s nižším rozlišením.

Kuo také sdílel informace o 96W nabíječce, která by byla použita pro headset. Tvrdí, že vysoce výkonná nabíječka by umožnila rychlé nabíjení a také fungovala jako důkaz, že náhlavní souprava bude vyžadovat výpočetní výkon podobný MacBooku Pro. Předchozí zvěsti naznačovaly, že by Apple mohl používat zobrazovací panely s rozlišením 8K. Mohlo by to dokonce vyžadovat dva procesory M1 Pro, jeden pro obecné zpracování a druhý pro zpracování telemetrických dat.

AR, VR, MR a Metaverse

Přestože je náhlavní souprava na prvním místě ve virtuální realitě, může také implementovat kamery pro překrytí objektů rozšířené reality v reálném světě. To znamená, že náhlavní souprava Apple VR může být ve skutečnosti smíšená realita na základě toho, jaké aplikace se používají. Tyto alternativní režimy AR, VR a MR by byly ideální pro vývoj zážitků pro všechna zařízení Apple.

Systém senzorů LiDAR by stačil ke sledování rukou uživatele bez ovladače, ale ovladače lze stále spárovat pro přesné ovládání nebo herní zážitky. Apple samozřejmě také prokázal schopnost sledovat pohyby rukou a gesta pouze pomocí Apple Watch. Zvěsti nebyly konkrétní o tom, jak Apple zamýšlí implementovat svůj headset. Může to být herní zařízení používané pro VR schůzky, vývojářské studio nebo vše najednou.

Previous Article

ITC shledala společnost Apple vinnou z porušení patentu na sledování srdeční frekvence

Next Article

Do aukce se dostala Wozniakova sada nástrojů a první tabule s obchodní značkou Applu

Related Posts