Displej

Budoucí iPhone by mohl využívat posuvný design těla a flexibilní displej

Budoucí iPhone by mohl mít rozšiřující se obrazovku. Naznačuje to jeden z výzkumů Applu, který zkoumá, jak zajistit, aby posuvné části v těle smartphonu podporovaly flexibilní displej. Půvab supervelkého skládacího iPhonu, který se zabalí do malých rozměrů, vedl k neustálým pověstem o skládacích modelech. Jeden analytik předpovídal, že 8palcový flexibilní OLED iPhone by mohl dorazit například v roce 2023, zatímco zprávy z prosince 2020 poukazovaly na pár návrhů iPhonů využívajících skládací komponenty, které prototypuje a testuje Foxconn.

Spekulace nebo plán?

Pověsti o skládacích iPhonech nepřestanou, dokud Apple jeden skutečně nevydá, ale je v tom více než jen spekulace, protože Apple nyní několikrát odhalil, že tento nápad zkoumá. Klíčovým problémem však je, že zatímco skládací smartphone poskytuje další viditelný prostor na obrazovce, ohýbací prvek má šanci způsobit šev přes displej a časem jej oslabit.

V roce 2021 byl společnosti Apple udělen patent nazvaný „Elektronická zařízení s posuvnými rozšiřitelnými displeji“ – a nyní byl stejný patent znovu schválen. Patenty musí být znovu předloženy i po té nejmenší změně, což se zde zřejmě stalo, protože hlavní znění zůstává stejné.

Flexibilní displej

Pro tento patent Apple navrhuje design displeje, kde je flexibilní displej efektivně srolován uvnitř pouzdra jako svitek. Pouzdro obsahuje prvky, které se mohou posouvat a prodlužovat tak tělo pouzdra současně s vytahováním displeje z rolovacího stavu. Displej lze napnout, například pomocí vinuté pružiny, abyste se ujistili, že je plochý a že se při zasunutí krytu zpět do kompaktnějšího stavu sroluje.

Ve skutečnosti systém potenciálně umožní zařízení ve stylu smartphonu buď se prodloužit nebo rozšířit, čímž se zvětší použitelná velikost obrazovky, aby odpovídala, v závislosti na tom, jak je nastaveno. V kompaktním stavu bude část displeje stále použitelná.

Patent pojednává o různých způsobech, jak zvládnout posuvné pohyby, včetně použití podlouhlých členů pro udržení dvou hlavních částí spojených dohromady. Podlouhlé členy budou také použity k zajištění podpory flexibilního displeje, jak celková velikost zařízení roste. Tyto členy by mohly být zahrnuty do jedné nebo obou částí skříně, což poskytuje návrhářům větší flexibilitu.

Způsob, jakým je displej držen uvnitř těla, je také zmíněn v nárocích, s návrhy, že ohebná obrazovka může mít jeden ohyb, který jí umožňuje zdvojnásobit se, jakmile je uvnitř těla, a do značné míry zůstane plochý. Druhá varianta má dva ohyby, přičemž obrazovka se dvakrát zdvojnásobí, když se stočí dovnitř těla.

Samotná obrazovka je vyrobena z ohebného substrátu a zmiňuje se o tom, že obsahuje flexibilní OLED displej. Patent uvádí jeho vynálezce, jako jsou Michael B. Wittenberg, Owen D. Hale a Tatsuya Sano. Původně byl podán 16. ledna 2020. Apple každý týden podává četné patentové přihlášky, ale zatímco existence patentu naznačuje oblasti zájmu jeho výzkumných a vývojových týmů, nezaručuje, že se nápad objeví v budoucím produktu nebo službě.

Skládací a flexibilní displeje jsou stále relativně novým konceptem v designu smartphonů, přičemž na trh se dostalo několik modelů, i když s počátečními problémy. Apple však na toto téma prováděl výzkum pro své vlastní potenciální produkty.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Previous Article
AI

Cook je nadšený z toho, že zařízení Apple získá ještě letos generativní AI

Next Article
apple

Apple pokračuje ve své 17leté sérii, kdy je nejobdivovanější společností na světě

Related Posts

Apple: nově největší výrobce smartphonů, nyní předstihl i Nokii

Applu se daří jeden úspěch za druhým. Jinak už se snad ani nedá vysvětlit, že za pouhé čtyři roky se mu podařilo se vyšplhat až na tu nejvyšší příčku v prodeji smartphonů na světě. Jeho konkurent, který byl ještě v prvním kvartálu stále na prvním místě, Nokia, se nyní potýká s finančními problémy a její prakticky jedinou nadějí je nový systém Windows Phone 7 s kódovým označením Mango.