Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra oficiálně: Ultra výbava, ultra cena.

Tisková konference Applu nám krom nové řady iPhone 14 přinesla i úplně novou kategorii hodinek s přízviskem Ultra. Jedná se o hodinky pro ty nejnáročnější s vlastnostmi odolat těm nejtěžším podmínkám.

Applu asi došlo, že u klasických chytrých hodinek toho už moc nezmění, a už vůbec ne tak, aby zůstal ve stejné cenové kategorii jako předchozí rok. Proto také přichází nový produkt Apple Watch Ultra. U nich nám Apple představil masivní dávku změn oproti klasické řadě Apple Watch. Vše na těle hodinek je uzpůsobeno pro ovládání v rukavicích – větší tlačítka, větší korunka a jedno velké oranžové tlačítko navíc. Apple mu říká Tlačítko akce a krom zapnutí sirény nebo přivolání pomoci lze nakonfigurovat na vlastní akci (například zapnutí cvičení, časovače apod.).

Tělo hodinek je také výrazně pozměněno. Nahoře se nachází plochý displej, který je navíc mírně zapuštěný pod úrověň výšky titanového těla, takže by nemělo dojít k tak jednoduchému rozbití. Displej se dokáže rozsvítit až na jas 2000 nitů – viditelnost na přímém slunci tedy nebude vůbec žádnou překážkou. Novinkou je taky ciferník se zabudovaným kompasem nebo možnost přepnout na noční režim (kdy vše na hodinkách svítí sytou červenou barvou) pro pohodlnější používání ve tmě.

Pro lepší a přesnější určení polohy se v Apple Watch Ultra nachází i dvoufrekvenční GPS anténa a hlasitá siréna (86 db), kterou jde po zapnutí slyšet až na 180 metrů. Ani extrémní teploty nejsou pro hodinky problém, dokáží vydržet -20° C až 55° C. Apple se u vývoje hodinek zřejmě výrazně zaměřil na potápění, Watch Ultra mají v sobě zabudovaný hloubkoměr, jehož hodnoty se vám po potopení objeví přímo jako Watch Face. Vidíte tak čas, hloubku a teplotu. Společně s hodinkami byla také představena aplikace Oceanic+, která všechna tato data zpracovává.

Zajímavě vypadala i možnost vytvořit si „waypointy,” tedy body návratu, které se hezky graficky zobrazují na kompase. Uživatel si může takto označit například zaparkované auto, base camp nebo kudy šel. Ostatně Apple Watch uživatelovu cestu od waypointu zaznamenávají automaticky, takže i když zapomene cestu zpět, vždy ji uvidí na hodinkách. Výdrží baterie bohužel Apple nepřekvapil. Základní výdrž uvádí na až 36 hodin běžného používání. Po zapnutí nově představeného úsporného režimu se bude údajně možné dostat až na 60 hodin výdrže. Zatím ale nevíme, které přesně funkce úsporný režim omezí.

Kromě výše zmíněných funkcí Apple Watch Ultra samozřejmě disponují všemi známými funkcemi z klasických Apple Watch Series 8 (7), tedy například měření EKG, saturace kyslíku v krvi nebo nové měření výkyvů teploty těla.

Cena a dostupnost

Hodinky Apple Watch Ultra lze objednat již nyní s cenovkou 24.490 Kč. Takovou cenu za hodinky si asi musí (ne)obhájit každý sám podle svých potřeb. Aplpw Watch Ultra automaticky přichází s Cellular připojením, takže s nimi budete moci být pořád online i „bez příplatku.” Apple s těmito hodinkami představil i 3 nové řemínky speciálně upravené pro extrémní sporty (viz výše).

Previous Article

AirPower: Vynález, který Applu nevyšel

Next Article
Apple Watch Series 8 a SE

Apple Watch Series 8 a SE jsou pouze mírnou evolucí oproti předchozím modelům.

Related Posts