Apple vydává nové varování: Udržujte svůj iPhone šest palců od kardiostimulátoru

Důležité upozornění pro majitele iPhonů: Apple varuje zákazníky, že jeho smartphony by mohly interferovat s lékařskými zařízeními, včetně kardiostimulátorů. V oznámení zveřejněném na stránce podpory společnosti Apple v sobotu společnost rozšířila dříve vydané bezpečnostní informace a varovala uživatele, že iPhony obsahují magnety a rádia vyzařující elektromagnetické pole, které „mohou interferovat“ s lékařskými zařízeními, jako jsou implantované kardiostimulátory a defibrilátory.

Sobotní oznámení konkrétně varuje uživatele před „magnety uvnitř“ všech čtyř modelů iPhone 12 a také příslušenstvím MagSafe. Apple poznamenává, že verze iPhone 12 obsahují více magnetů než předchozí modely iPhone, ale také uvedly, že nepředstavují větší riziko magnetického rušení lékařských zařízení než dřívější modely.

Doporučená vzdálenost zařízení

Apple v aktualizaci uvedl, že zdravotnická zařízení mohou obsahovat senzory, které mohou reagovat na magnety nebo rádiové vlny, které přicházejí v těsné blízkosti. Společnost doporučuje udržovat iPhony a nabíječky MagSafe v „bezpečné vzdálenosti“ od zdravotnických zařízení – což definuje jako vzdálenost více než 6 palců (15 centimetrů) nebo 15 palců (38 centimetrů) od sebe při bezdrátovém nabíjení.

„Nebezpečné“ magnetické příslušenství

Když Apple loni na podzim představil iPhone 12, společnost také oznámila návrat MagSafe – dříve milované funkce MacBooku – pro iPhone. Zákazníci si mohou zakoupit nabíjecí doky MagSafe k bezdrátovému nabíjení svých zařízení a další magnetické příslušenství včetně pouzder a peněženek, které se připevňují k zadní části telefonů.

Apple neodpověděl okamžitě na žádost o komentář, proč nyní rozšiřuje bezpečnostní pokyny. Začátkem tohoto měsíce však časopis Heart Rhythm Journal uvedl, že magnety v iPhone 12, díky nimž je kompatibilní s příslušenstvím MagSafe, mohou interferovat s implantovaným defibrilátorem.

„Informace týkající se vašeho zdravotnického zařízení a informace o tom, zda potřebujete udržovat bezpečnou vzdálenost mezi svým zdravotnickým zařízením a iPhone nebo jakýmkoli příslušenstvím MagSafe, získáte u svého lékaře a výrobce zdravotnického zařízení,“ uvedl Apple v oznámení. „Výrobci často poskytují doporučení ohledně bezpečného používání svých zařízení v okolí bezdrátových nebo magnetických produktů, aby zabránili možnému rušení.“

Pokud má zákazník pocit, že jeho nabíječka iPhone 12 nebo MagSafe zasahuje do jeho zdravotnického zařízení, měl by jej přestat používat, uvedl Apple.

Další upozornění

Další věc, které by si uživatelé iPhone 12 měli být vědomi při používání nabíječek MagSafe: Mezi telefon a nabíječku MagSafe nedávejte kreditní karty, bezpečnostní odznaky, pasy nebo klíče FOB, protože magnety by mohly u těchto položek poškodit magnetické pásky nebo čipy RFID, varuje Apple. Pokud máte pouzdro na telefon, ve kterém jsou takové předměty, nezapomeňte je před bezdrátovým nabíjením zařízení dát pryč.

Previous Article

iPhone 12 dovedl Apple k největším ziskům v historii společnosti

Next Article

iPad místo notebooku? Díl 2. – Příslušenství

Related Posts

iPhone 5: zakřivené sklo a osmimegapixelová kamera?

Blíží se WWDC 2011 a s ním i jistá očekávání fanoušků Apple o nově oznámených produktech či jiných novinkách. I přesto, že samotný Apple na pozvánce uvadí pouze novinky ohledně samotných úprav či nových verzí operačních systémů (Mac OS X Lion či iOS 5), mnoho z nás jistě stále věří, že se dočkáme i oznámení iPhone 5.
Apple Pencil
Číst více

Budoucí Apple Pencil by mohl být modulární s novými funkcemi přidanými výměnnými pouzdry

Apple zkoumá, zda by výměnné návleky na Apple Pencil mohly dát uživatelům na výběr ovládací prvky, senzory nebo dokonce prodlouženou výdrž baterie. Řada Apple Pencil byla obviněna z nepřehlednosti a je udivující, že první model z roku 2015 je stále v prodeji i po uvedení Apple Pencil Pro, ale nikdo si nestěžoval na výdrž baterie. Vždy si však vystačíte s delší výdrží baterie a to je jeden prvek v nově uděleném patentu nazvaném „Handheld Input Devices With Sleeves“.

In-počasí: mějte počasí ve vašem městě vždy v kapse

Vědět, kolik stupňů je venku a zda právě svítí slunce nebo padají trakaře, se určitě hodí. Aplikací pro iOS nabízejících tyto informace byste určitě našli nemalý zástup a jablečný operační systém má dokonce tuto funkci již zabudouvanou do sebe. Česká aplikace In-počasí, která je úzce vázána na portál www.in-pocasi.cz, nabízí navíc příjemné uživatelské rozhraní a badge u ikonky. Bohužel je to ale dle mého názoru všechno.