Závazek společnosti Apple k dopadům na životní prostředí zaujímá odvážný nový postoj s tvrzením, že technologický gigant do konce roku 2024 postupně vyřadí všechny plastové obaly a pomalu odstraní také kožené výrobky. Do roku 2030 má Apple za cíl snížit dopad zařízení na klima na nulový dopad. Rozhodující kovy používané ve výrobě, jako je hliník, kobalt a zlato, nyní pocházejí z recyklovaných zdrojů.
Cílem je zelenější svět
Kromě postupného vyřazování plastových a kožených materiálů společnost Apple podporuje závazek k obnovitelným zdrojům kompenzací elektrické energie uživatelů Watch Series 9 prostřednictvím investic do obnovitelných zdrojů. Ode dneška už Apple nebude používat kůži v žádných materiálech. Místo toho mohou uživatelé použít FineWoven, který pochází z recyklovaných materiálů a nabízí několik barev, přičemž zůstává stylový.
Recyklované materiály zdobí nové Apple Watch Ultra 2, které již nepoužívají 100% panenský titan. Nyní více než 95 % pouzdra pochází z recyklovaných materiálů. Všechny hrají k cíli Apple 2030, kterým je zavedení více recyklovaných materiálů a nulové čisté produkce uhlíku. Zdá se, že tato iniciativa do konce desetiletí sníží emise o 75 % a Apple spolupracuje s více než 50 dodavateli v USA, Evropě a Asii, aby dosáhl svého cíle.
Aby Apple zdůraznil své úspěchy, použil 13,7 gigawattů obnovitelné elektřiny v celém svém dodavatelském řetězci a vyhnul se 17,4 milionu metrických tun uhlíku, což se rovná téměř 4 milionům silničních vozidel. Apple navíc od roku 2015 zaznamenal 45% snížení celkových emisí. Společnost zůstává lídrem v oblasti zelené energie a recyklovaných materiálů s více než 4,7 miliardami dolarů v zelených dluhopisech prostřednictvím fondu obnovy.
Celkem 90 % výdajů Applu na výrobu nyní pochází z partnerství souvisejících s Apple Supplier Clean Energy Program. Tento růst se nyní promítá do zařízení napříč řadou, včetně nejnovějších iPhone 15 a Apple Watch Series 9. Recyklované materiály se rozšiřují na novou řadu iPhone 15 a zahrnují 100% obnovený kobalt v baterii, což je první v recyklaci materiálů vzácných zemin.