Apple popírá, že by pro USA špehoval Rusko

O telefonech se často říká, že jsou tím nejlepším způsobem, jak špehovat lidi, odposlouchávat je a sledovat jejich polohu. Mohly by sloužit jako účinný nástroj pro sledování nepřítele? Možná ano, ale veřejně to zjevně nikdo nepřizná.

Apple popírá možnou špionáž

Apple rozhodně popírá tvrzení ruské Federální bezpečnostní služby (FSB), že do iOS udělal zadní vrátka, která umožňují americkým špionům sledovat úředníky a civilisty v zemi.

Nejasné obvinění FSB je, že Apple vytvořil zadní vrátka do svého šifrovaného operačního systému iPhone, takže americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) mohla pomocí malwaru infikovat několik tisíc ruských telefonů.

Podle agentury Reuters se nyní Apple k obvinění vyjádřil:

„Apple nikdy nespolupracoval s žádnou vládou na vložení zadních vrátek do jakéhokoli produktu Apple,“ uvedl Apple v prohlášení, které viděla agentura Reuters , „a nikdy nebude.“

NSA se k tomuto obvinění údajně nevyjádřila. Dříve však poměrně hořce komentoval odmítnutí společnosti Apple spolupracovat s žádostmi o vytvoření zadních vrátek.

Jakkoliv to vše může znít přesvědčivě, pravdu se stejně zřejmě nedozvíme.

Previous Article

Apple podle zvěstí plánuje v roce 2025 iPhone SE s vlastním 5G čipem

Next Article

Nové biometrické prvky Optic ID využívají duhovku k odemykání náhlavní soupravy Apple Vision Pro

Related Posts
baterie
Číst více

Baterie iPhone 16 by s novým designem a materiály mohla vydržet mnohem déle

Životnost baterie je možná nejdůležitější součástí zážitku z iPhonu. To je to, co se očekává, že se to z hlediska výkonu změní u řady iPhone 16 a iPhone 16 Pro. Uživatelé často při vlastnictví iPhonu kladou důležitost baterie za jiné faktory. Výkon procesoru, kamerový systém a displej – to vše jsou zdánlivě lepší způsoby, jak zapůsobit na spotřebitele, kteří chtějí koupit svůj další model. Ale baterie je pravděpodobně jedním z nejdůležitějších prvků smartphonu. Bez napájení to prostě nejde.