Budoucí Apple ‚Body ID‘ by mohlo zvýšit povědomí o zdraví a nabídnout dietní poradenství

Apple se dívá za hranice Touch ID a Face ID na budoucí systém, kde bude možné skenovat celé tělo uživatele, aby se potvrdila identita a provedla se zdravotní analýza. Nově odhalená patentová přihláška „Elektronická zařízení s obvodem pro analýzu složení těla“ popisuje zařízení, jako je iPhone, které může provádět takové skenování a poté v závislosti na výsledcích poskytovat „cílený obsah“, který je „prospěšný pro uživatele“.

Nejen špehování, ale i analýza vašeho těla

To je pěkný způsob, jak říct, že když přiberete na váze, váš iPhone vám o tom řekne. Ale pokud je to jedno použití technologie, kterou Apple navrhuje, většina z nich se týká využití dat obrazu celého těla pro různé funkce, včetně identifikace.

Nezní to tak rychle nebo pohodlně jako Face ID, ale technologii by mohl zpočátku používat samostatný velký skener nebo iPhone, který by fotil části těla.

„U snímků těla mohou být obrazová data zachycena skenováním těla od hlavy k chodidlům,“ říká Apple, „zachycením celého těla do jednoho snímku a/nebo zachycením více snímků různých částí těla, jako je např. obličej, krk, pas, nohy atd.“

„Data obrazu těla mohou zahrnovat pohled zepředu na tělo a boční pohled na tělo,“ pokračuje. „Obrazová data mohou být také zachycena v sekvenci obrázků, jako jsou ty z videa pořízeného, když subjekt dýchá a/nebo se pohybuje.“

Lze tedy provést počáteční skenování těla uživatele a později pouze části porovnat s uživatelem. „Protože tělesný tuk má tendenci se ukládat v určitých tukových kapsách, jako jsou oblasti tváří a krku, mohou tyto oblasti více vypovídat o složení těla než jiné oblasti,“ říká Apple.

„Například tvar čela uživatele může vykazovat malé změny, když se mění tělesný tuk uživatele,“ pokračuje, „zatímco části tváří a krku mohou vykazovat zjistitelné změny, které přímo korelují se změnami ve složení těla.“

Pokud dostatečné množství lidí provede skenování těla, může to mít další zdravotní přínos pro nás všechny. „Například data mohou být shromažďována od skupiny účastníků (např. deset účastníků, padesát účastníků, sto účastníků, tisíc účastníků a/nebo jakýkoli jiný vhodný počet účastníků),“ říká Apple, „za dané období času (např. jeden měsíc, dva měsíce, tři měsíce, šest měsíců, osm měsíců, deset měsíců, rok, více než rok, méně než rok atd.“

„V každém bodě sběru dat během studie může být změřen tvar a velikost obličeje a krku účastníka studie a může být změřeno složení těla uživatele,“ pokračovalo.

Jako vždy u patentových přihlášek se text snaží pokrýt co možná nejširší škálu použití, aniž by byl vázán na příliš mnoho konkrétních příkladů. Účelem patentové přihlášky je popsat, jak lze něčeho dosáhnout, nikoli toho, co lze potom udělat s výsledkem.

„Například osobní údaje lze použít k doručování cíleného obsahu, který je pro uživatele větší zájem,“ uvádí hlavní poznámka společnosti Apple o případech použití. „Například údaje o zdraví a kondici mohou být použity k poskytnutí náhledu na celkovou pohodu uživatele nebo mohou být použity jako pozitivní zpětná vazba pro jednotlivce, kteří používají technologii k dosažení cílů v oblasti zdraví.“

Jinými slovy, žádné mlsání. Vynález je připsán pěti vynálezcům, včetně Gopal Valsan a Thilaka S. Sumanaweera.

Previous Article

Globální prodej iPhonů se v lednu zlepšil, ale celkově stále klesá

Next Article

Jak chce Apple integrovat svůj AR headset s iPhonem a Macem

Related Posts

South Park: Tentokrát si vzal ostře do parády Apple s iPadem

South Park je animovaný seriál o 4 klucích z Colorada, kteří vidí dospělácký svět svým vlastním "dětským" pohledem. U nás se také kdysi vysílal, nyní tomu tak bohužel není, avšak dá se jednoduše zhlédnout pomocí internetu. Ti kteří ho znají ví, že je trošku peprnější a drsnější než ostatní animované seriály. V posledních řadách se South Park strefuje do aktuálních témat a problémů a opravdu ostrými parodiemi vyvolává rozruch. A protože začíná čerstvá patnáctá řada, koho jiného sejmout v prvním dílu, než samotný Apple.