Apple bude možná vyrábět chytré náhrdelníky, náramky a přívěsky na klíče

Apple již používá termín „wearables“ (nositelná elektronika) k označení hodinek Apple Watch a AirPods, ale nyní by mohl uvažovat o rozšíření na mnohem více položek od kroužků na klíče až po náramky a náhrdelníky. O společnosti Apple se již dlouho mluví, že zkoumá chytré prsteny, ale nově odhalený patent ukazuje, že by mohl mít návrhy na mnohem více nositelných zařízení.

Jakých nositelných zařízení se můžeme dočkat?

„Nositelné smyčky s vestavěnými obvody“ se zabývají tím, jak „elektronické zařízení… může mít látkový kabel a pouzdro.“ Je to opravdu jeden nápad s mnoha aplikacemi a všechny se týkají možnosti nosit zařízení – nebo mít ho dostatečně malé, aby se z něj stalo něco jako kroužek na klíče.

„Elektronická zařízení mohou být nošena na těle uživatele nebo mohou být připevněna k předmětu,“ uvádí patent. „Například elektronické zařízení může mít smyčku, pásek nebo tvar podobný provázku, který lze omotat, přivázat, zavěsit nebo jinak připevnit k osobě, zvířeti nebo předmětu.“

„Elektronická zařízení lze nosit na zápěstí nebo krku uživatele…“ pokračuje, „a lze je použít ke shromažďování informací o osobě nebo předmětu, ke kterému je elektronické zařízení připojeno.“

Apple říká, že by to mohlo znamenat „informace o poloze, informace o aktivitě, identifikační informace, lékařské nebo biometrické informace“ a další. Navíc stejné zařízení „může být použito k poskytování výstupu uživateli (haptický výstup, zvukový výstup a/nebo vizuální výstup).“

Může také „ukládat identifikační informace o osobě nebo objektu nebo ukládat zprávy pro uživatele“. A „může být použit jako kotva nebo vizuální značka v systému rozšířené reality nebo virtuální reality“.

V každém případě se očekává, že samotné zařízení bude malé. Patent Applu se více soustředí na to, jak by mohlo být zařízení připojeno, a mimo jiné odkazuje na to, jak „mohou zahrnovat magnetické struktury, jako jsou magnetické spoje, které se vlní a rozvíjejí pod vhodným elektromagnetickým polem“.

Patenty mají přes téměř 15 000 slov a Apple neustále nachází nová možná použití – a pak se stále vrací ke standardní patentové linii, jak by mohl pokrýt ještě více typů zařízení.

Ale to není určeno pro nějaké pasivní zařízení nebo něco s jedinou funkcí, jako je označení pozice uživatele v nastavení Apple AR. To jistě umí, ale může být také součástí systému, který uživatelům umožňuje interakci s objekty AR.


„Jako příklad může uživatel provést vzdušné gesto, jako je mávnutí levé ruky, aby přesunul vizuální obsah doleva,“ říká Apple. „Jako další příklad může uživatel vybrat vizuální prvek v zorném poli uživatele klepnutím na tento prvek.“

Tento patent je připisován Paulu G. Puskarichovi. Jeho předchozí práce pro Apple zahrnuje patent týkající se sluchátek schopných rozpoznat, kdy jsou nasazena.

Previous Article

Hodinky Apple Watch opět dokázaly zachránit lidský život

Next Article

Morgan Stanley očekává, že uvedení rozšířené reality od Applu na trh zcela změní tento segment

Related Posts

iOS 4.1 na iPhone 3G: zrychlení systému je výrazné! (video)

Nový iOS 4.1 je jeden z neočekávanějších updatů iOS vůbec, a to především díky velice pomalé verzi 4.0 na modelech 3G. Z vlastní zkušenosti vím, že model 3G "4ku" absolutně nezvládá a funguje téměř stejně (ne)kvalitně, jak Windows Vista. Pro ty, kteří nedočkavě vyhlíží iOS 4.1, tu máme video-porovnání iPhone 3G s iOS4.0 a iOS4.1.