Apple pokračuje v plánech pro Touch ID vložené do displejů

Apple pokračuje ve výzkumu způsobů, jak začlenit senzor do displeje, který je potřeba k obnovení Touch ID bez viditelného tlačítka. Možná existuje více patentů společnosti Apple, ale ty pro vestavěné Touch ID musí být hned na druhém místě.

Nově odhalený patent pochází od vynálezců dvou předchozích patentových přihlášek na toto téma. „Zobrazení elektronického zařízení pro zobrazování přes displej“ se zabývá tím, jak by bylo možné dosáhnout Touch ID prostřednictvím neviditelných, drobných zářezů.

Jak Touch ID na displej dostat?

Apple tomu říká „zobrazování přes displej“ a říká, že displej může obsahovat „zobrazovací clonu definovanou neprůhledným podkladem“. To znamená, že displej má mezeru, nebo, jak tomu Apple říká, clonu. A „pole optického zobrazování“, které provádí Touch ID, by „bylo zarovnáno s clonou“. To však není totéž jako zářez, protože clona by nebyla černou, slepenou a viditelnou mezerou na obrazovce.

„Nad clonou,“ pokračuje patent, „je displej uspořádán a/nebo konfigurován pro zvýšení optické propustnosti.“

„Například oblast displeje nad zobrazovací clonou nebo v její blízkosti může být vytvořena s nižší hustotou pixelů než jiné oblasti displeje, čímž se zvýší vzdálenost mezi pixely (např. Rozteč),“ říká se v ní. a zvětšení oblasti, přes kterou může světlo procházet displejem, aby se dostalo do pole optického zobrazování. “

Cílem je výslovně zbavit se potřeby viditelného zářezu – a také udělat zařízení co nejtenčím.

„V současné době zobrazovací snímač typicky vyžaduje velkoplošný ochranný kryt, který přesahuje obvod displeje, aby se vyhradil prostor pro umístění zobrazovacího snímače,“ říká patent. „Tato konvenční konstrukce nežádoucím způsobem zvětšuje zdánlivou velikost oblasti čelního rámečku ohraničujícího displej a současně nežádoucím způsobem zvětšuje velikost a objem pouzdra elektronického zařízení.“

Apple navrhuje, aby displej mohl mít oblast, která má „nižší hustotu pixelů“ než ostatní. Neznamená to však nutně nižší rozlišení.

Detail z patentu zobrazující jedno uspořádání senzoru pod displejem

Jednou z možností je, že tato oblast bude mít běžnou hustotu pixelů i možnost ji snížit. Když je například vyžadováno Touch ID, region by mohl účinně vypnout některé pixely a zvětšit „oblast, přes kterou může světlo procházet displejem, aby dosáhlo optického zobrazovacího pole“.

Na rozdíl od zářezu nemusí tato clona pracovat samostatně. Spíše než jeden snímač opticky snímající otisk prstu mohl být systém „konfigurován pro příjem světla přenášeného jednou nebo více mezipixelovými podoblastmi“. Biosenzor by tedy mohl kombinovat to, co čte z mnoha takových otvorů po celé ploše obrazovky, a data „lze agregovat do obrazu nebo sekvence obrázků“.

Velká většina patentu se 14 000 slovy je jasně zaměřena na použití této myšlenky pro iPhone a iPad. Existuje však jeden výkres, který naznačuje, že by mohl být použit i na MacBooku Pro, který nahradí aktuální tlačítko Touch ID.

Tento patent je připsán Mohammadu Yeke Yazdandoost a Giovannimu Gozzini. Zatímco Apple má mnoho patentů a patentových aplikací týkajících se Touch ID, tito dva také pracovali na souvisejících předchozích. Konkrétně jsou připsány na patentové přihlášky, které se týkají vkládání senzorů do displejů, a samostatně také na vestavěné antény.

Previous Article

Nové video "Today at Apple" vám ukáže, jak v noci pořizovat krásné fotky

Next Article
Apple Arcade Logo

Apple Arcade hlásí 200 her v nabídce

Related Posts

SuperApple #4: tipy a triky pro váš Mac

Máme pro vás opět výběr těch nejlepších tipů a triků pro Mac, které uplynulý týden byly k přečtení na SuperApple.cz. Tentokrát se dozvíte o šikovném programu XBMC, o bezdrátovém SD slotu, o SSD discích a o volantu pro iPhone vyrobeného z Lega.