Školou povinní majitelé iPhonů či iPodů se s tím už určitě setkali – hodina se neskutečně vleče a vy si chcete se sousedem zahrát pod lavicí něco na iPhone. Proto jsem se rozhodl vám dnes nabídnout 3 jednoduché multiplayer hry, se kterými škola uteče jedna radost. Vše zdarma!
Five Free: klasické piškvorky
První ze tří her není až tak originální, jak byste čekali, ale rozhodně skvěle supluje tradiční čtverečkovaný papír, který všichni shánějí, když se úroveň nudy stane neúnosnou. Five opravdu nemá moc funkcí, můžete hrát buďto proti počítači nebo proti člověku (nebo po internetu, když si koupíte placenou verzi za 0.79€). Kolečka a křížky neumisťujete nijak jinak, než dotýkáním se na patřičných místech. Lidé s velkými nebo neposlušnými prsty měli často problém se trefit do správného čtverečku, ale s nedávným updatem se objevila možnost obvyklým gestem hrací pole přiblížit, takže i tento problém je vyřešen. Co víc říct? Snad jen stahujte a cvičte své mozkové závity!
Dots Free: tak trošku jiní “židi”
Když piškvorky začnou nudit, uchylují se studenti často ke hraní takzvaných “židů”, což je sice zaběhlý a všeobecně známý, ale také trošku politicky nekorektní název. Tato hra se sice jako “židi” na první pohled tváří, ale není tomu úplně tak – jde o jednodušší variaci.
Hrát můžete opět proti počítači nebo člověku (a když se hodně nudíte, můžete nechat dokonce hrát i dva počítače proti sobě) a pravidla jsou následující: hráči se střídají v umisťování “stěn”, přičemž když se vám podaří uzavřít nějaký čtverec, tedy umístit čtvrtou stěnu, dostáváte bod a hrajete znovu. Hra končí, když jsou uzavřeny všechny čtverce respektive umístěny všechny zdi. Ze začátku pouze umisťujete zdi do volného prostoru, ale jakmile se prostor dostatečně zaplní, musíte si dávat pozor, neboť jedna jediná chyba vám může prohrát celou hru. Hru můžu určitě doporučit, jedná se o příjemnou obměnu ohraných piškvorek. A když vás profesor načapá a pozná, že to, co máte v ruce, je mobil, můžete se alespoň bránit, že hrajete logickou hru. Stahujte!
Hangman Free: tradiční oběšenec
Poslední a pravděpodobně nejzábavnější hrou je tzv. oběšenec, který se často hraje o přestávce na tabuli. Tuto hru samozřejmě z evidentních důvodů nemůžete hrát proti počítači. Jeden hráč vždy zadá slovo pro toho druhého (bohužel bez háčků a čárek, maximální délka je deset znaků) a ten poté hádá. Když uhodne, má bod, když ne, má bod ten, který slovo zadával. Je jasné, že je potřeba se dohodnout na tom, že se budou zadávat jen smysluplná slova, protože jinak hra ztrácí smysl. Jedinou nevýhodou této hry je fakt, že zde nemáte tradiční qwerty klávesnici, ale písmenka jsou řazena podle abecedy, takže vám často hrozně dlouho trvá, než písmeno najdete. Ale tato drobná vada na kráse se dá docela snadno přežít a i přes ni je Hangman Free skvělou zábavou, hlavně když se snažíte vymyslet co nejtěžší slovo. Stahujte!
Snad jsem vám tímto článkem trošku zpříjmenil pobyt ve školních lavicích. Pokud byste měli nějaké tipy na jiné podobné hry, nebojte se o ně podělit v komentářích 🙂
Comments are closed.