Recenze: Muvit Extreme – univerzální kryt a držák na kolo

Pokud hledáte odolné pouzdro a zároveň držák pro vaše extrémní i rekreační aktivity, bude Muvit Extreme skvělým pomocníkem.
Pokud hledáte odolné pouzdro a zároveň držák pro vaše extrémní i rekreační aktivity, bude Muvit Extreme skvělým pomocníkem.

Ať už na kolo, motorku, loď nebo horolezectví, Muvit Extreme ochrání váš iPhone před pády, pískem a i odstřikující vodou. Zároveň ho můžete připevnit na řídítka, uvázat na provaz, pověsit na krk a také připevnit na lodi a v autě. Určitě byste našli ještě mnoho dalších využití, ale to už nechám na vás, já jsem vypsal je tazákladní. Muvit Extreme je kompatibilní s iPhone 2G, 3G, 3GS, 4 a 4S. Pokud vlastníte jiný smartphone/navigaci stejné velikosti (tloušťka může být libovolná!), do krytu je dáte bez problémů.

Bohatý obsah balení

Možná to zní trochu nadneseně, ale byl jsem překvapen. Čekal jsem jen obal a držák. V balení najdete kryt Muvit Extreme, sadu čtyř pěnových vložek, nastavitelný držák na řídítka, karabinu s nastavitelnou šňůrkou a univerzální samolepící držák. Už po rozbalení budete mít pocit, že to nejsou jen další odfláknuté kusy plastu, které se brzy rozbijí a tím potrápí i váš iPhone, ale něco kvalitnějšího.

Kvalitní zpracování

Byl jsem až překvapen, s jakou pečlivostí jsou jednotlivé díly zhotoveny. Pouzdro je vyrobeno z pevné kůže, která je ohebná, ale dokáže chránit váš iPhone před nárazy. Slabší místo je kryt displeje. Zde je pouzdro pokryto tenkou, ale docela pevnou průhlednou fólií, která je sešitá s ochraným koženým rámem. Je to zejména kvůli kapacitnímu displeji iPhonu, přes tvrdší a silnější vrstvu byste ho jen těžko ovládali. Překvapeni budete i ze zpracování zipů, kterými je pouzdro sešito a zajištěna tak dobrá pevnost. Zipy jsou pečlivě pokryty vrstvou kůže na milimetr přesně, takže pokud je zapnete, vypadá to skoro jako jeden kus kůže. Na zadní straně je pevně vestavěný držák z tvrdého plastu s očkem, který připojíte k držáku na řídítka, druhému nalepovacímu držáku, nebo přes očko na karabinu se šňůrkou. Vnitřek pouzdra je polstrován jemnou látkou, což moc nechápu, protože na ní stejně vždy dáte pěnovou vložku.
Univerzální držák na řídítka je z tvrdého plastu. Upevnění s pouzdrem funguje na zaklapávacím mechanismu a upevnění na řídítka je zajištěno pevným šroubem a třemi polohami pro různě tlustá řídítka. Mezi těmito upevněními je ještě nastavitelný kloub, díky jehož konstrukci prakticky vždy naleznete ten správný úhel pouzdra pro váš pohled. Utahuje se pomocí plastové šroubovací „matičky“.
Nalepovací držák je trochu ohebnější a na spodní části je pevná vrstva 3M samolepky. Připevnit ho tak můžete na loď, do auta apod. Ale i tento malý kousek je více propracovaný. Obsahuje kruhový mechanismus se zoubky, pružinou a šroubkem. Pouzdro po zaklapnutí můžete tedy otáčet alespoň po jedné ose. Při utažení šroubu se pouzdro ani nehne, při lehkém utažení ho budete moci díky zoubkům dát do různé polohy.

Používání v terénu

Před vložením iPhonu do pouzdra musíte použít pěnové vložky. Pouzdro je totiž tlusté. Díky těmto vložkám tak můžete pouzdro použít pro jiné smartphony a i navigace. Tloušťku vždy nastavíte těmito vložkami, mají různé velikosti. Po zapnutí zipu je iPhone pevně fixován. Měl jsem trochu obavy z fólie a ovládání displeje. Naštestí je vrstva dobrá a iPhone se ovládá zcela přirozeně, dokonce ani nemusíte příliš tlačit. Pokud víte, kde se nachází Power button a tlačítka hlasitosti na iPhonu (ještě aby ne!), tak je i přes kůži pouzdra lze stisknout. A překvapilo mě, jak lehce.

Osobně bych systém Muvitu nazval Click & Go (Zaklapni a jeď). Když už máte upevněné držáky, není to o ničem jiném. Telefon si doma dáte do pouzdra a karabinou připnete na šňůrku na krku – Click. Přijdete k autu/lodi, naložíte kolo/motorku, sednete si do auta, odepnete karabinu (- Click) a telefon připnete na nalepený držák ve voze – Click. Někam dojedete, vyložíte kolo, odepnete pouzdro v autě (- Click) a připnete na řídítka na kole/motorce – Click. Vše jednoduché, rychlé. Díky kůži a slabší fólii dokonce i uslyšíte telefonní hovor, navigaci, přehrávanou hudbu, nebo coache z RunKeeperu. Rozhodně doporučuji před první jízdou pořádně utáhnout všechny šrouby. Já jsem neutáhl pořádně otočný kloub a při skákání s kolem v lese se začala pozice měnit. Naštestí to není problém Muvitu, ale pouze rukou, po utažení drží pevně i na velkých výmolech.

Odolnost při každém počasí

Problém většiny držáků na řídítka vašeho stroje je ten, že když zaprší, zmokne vám iPhone. S Muvit Extreme se vám to nestane. Výrobce zaručuje odolnost proti vodě (pozor! pouzdro není na potápění a obrovské množství vody!). Pokud by bylo nejhůře, můžete však udělat „click“ a iPhone i s pouzdrem schovat. Ale nějaký déšť pouzdro nezastaví. Odolnosti pomáhá dobré sešití a doléhavost kůže u zipů.
Pevnost pouzdra dovolí iPhonu přežít i nějaké ty pády. Osobně jsem jich pár vyzkoušel a iPhone přežil. Rozhodně však není pouzdro stavěno na konstantní zátěž v podobě padání na kameny, asfalt apod. Slabá fólie nad displejem také nic nezachrání. Pokud vám spadne iPhone displejem na kamen, budete mít štestí, pokud přežije. Nemusíte se bát nějakého bouchnutí o stěnu, či spadnutí do trávy a zem, ale rozhodně to nedoporučuji dělat často.
Lepší by mohla být také čitelnost na slunci, fólie se samozřejmě leskne a z různých úhlů je různá čitelnost. Pokud nastavíte jas na maximum, bude však displej čitelný. Částečně pomůže i dobré nastavení úhlu, které můžete díky plastovému kloubu uzpůsobit přesně podle vašich představ. A díky možnosti otáčení o 360° můžete iPhone mít na šířku i na výšku. Na motorce to je dobré u navigace, na kole to je dobré při rozložení aplikace RunKeeper do landscape módu.

Hodnocení a cena

Muvit Extreme dokáže překvapit zpracováním a kvalitou. Slabší stránky má v horší čitelnosti na slunci a v různých úhlech a ochraně displeje pouze slabou fólií. Pokud ale chcete telefon s kapacitním displejem ovládat, je slabá vrstva nutnost. Muvit Extreme však ochrání váš iPhone od odstřikující vody a deště, nějakých nečekaných pádů se nelekne a ovladatelnost je na stále velmi dobré úrovni. Zůstane přitom také pevně uchycen a nerozhodí ho ani děravé cesty. Lze s ním velmi snadno manipulovat a upravovat jeho upevnění a pozorovací úhly. Za cenu 750Kč je to podle mě nejlepší volba pro vaše výlety na kole, motorce apod. Díky jeho univerzálnosti ho můžete použít při mnoho činnostech a vejdou se do něj všechny generace iPhonů a zařízeních se stejnou velikostí.
Muvit Extreme – Universal Bike Mount si můžete zakoupit na stránkách MacZone.cz za cenu 750Kč včetně DPH. Tímto děkujeme serveru MacZone.cz za poskytnutí pouzdra pro testování.

Další fotografie (pro větší obrázek klikněte):
Na dotazy rád odpovím v komentářích.

151 comments
  1. A k čemu to je? To vážně někdo jezdí s iPhonem na kole? Vždyť Runkeeper s vypnutým displejem vydrží zaznamenávat max 4 hodiny, nedej bože kdyby to mělo navigovat tak oříznu vyjíždku na 2 hodiny. Takže použitelnost nulová, sama jsem to musela řešit sporttesterem který vydrží alespoň 8hodin zaznamenávat trasu + bpm. Víte-li někdo jak na to jinak, poraďte?

    1. Aplikace Bitmap umi zaznamenavat trasy, mapove podklady pro tuto apku priipravuji v Mobac do iPhonu je nasledne dostanete pomoci iTunes. Vydrzi celodenni vyjizdku.

    2. Runkeeper rozhodně vydrží dýl. Sice ho tak často nepoužívám, mám raději iSmoothRun. Dávám s ním i celodenní pěší tracky. třeba 44 km za sobotu a neděli. Nabíjím přes noc. 

        1. Používám hlavně sporty pal a taky vydrží zaznamenávat trasu přes celý den (pro jistitu vypnutý data i wifi). Těch app na zaznamenáváni tras je celkem dost. Teď jsem objevil Maps 3D a vypadá hodně dobře (offline mapy, 3D terén) ale výdrž baterie jsem ještě netestoval.

  2. Tento samý držák jsem si koupil na ebayi za 180,- a můžu ho jen doporučitkdyž odcházíte od kola jen povolíte mathu a máte iphone v obalu je to opravdu super!

  3. Zdravíčko. Podle mého názoru je naprostou špičkou
    v přichycení iPhonu na kolo http://www.quadlockcase.cz/
    Dle mého názoru bezkonkurenční záležitost. Sama ho využívám již několik měsíců
    a jsem naprosto spokojená. Opravdu vřele doporučuji.

Comments are closed.

Previous Article

AppTips #11: aktuální tipy na iOS aplikace a hry zdarma

Next Article

FPS střílečka Razor: Salvation pro iOS již tento měsíc

Related Posts

České SMS: Posílejte SMS zdarma bez omezení!

Aplikace České SMS je pravděpodobně to, o čem sní všichni zastánci SMSek. Posílání zpráv zdarma z internetu přímo z vašeho iPhonu vám za 0.79€ ušetří spoustu peněz. Telefonní číslo můžete zadat manuálně, nebo vybrat z kontaktů, můžete si dokonce nastavit oblíbené kontakty. Přítomnost historie zpráv je jedním z vymožeností, které tuto aplikaci předčí před konkurencí.