Tumble Jumble: zajímavá hra podobná Tetrisu

Jako první v ČR vám přináším recenzi nové hry, která se zítra objeví na AppStore. Tvůrci Tumble Jumble, kteří mají na svědomí také nedávno recenzovanou hru Stick-Fu, vsadili tentokrát na koncept alá Tetris, který rozšířili o několik vlastností, které z Tumble Jumble dělají poměrně originální a zajímavou hru.

Tumble Jumble
Tumble Jumble

Jak jsem již napsal, hra je podobná Tetrisu, ale Tetris to tak uplně není. Vaším úkolem je poskládat předem určený počet předmětů (tvary jsou hodně podobné klasickému Tetrisu) tak, aby byly co nejvíc napasované do sebe. To, že to nebude někdy tak uplně lehké, si povíme níž.

Tumble Jumble
Tumble Jumble

Herní model Tumble Jumble vám popíšu na screenshotu nad touto větou. Nejdříve se všiměte zelené linky v horní části obrázku. To je startovací pozice všech předmětů a zároveň také hranice nad kterou se nesmí dostat poskladané předměty.

K ovládání předmětů používáte tlačítka (jsou vidět v dolní části obrazovky). Předměty je možné posouvat doleva, doprava a otáčet.. K ovládání nemám výhrad, jen je možná škoda, že autoři nezakomponovali možnost ovládat pohyb předmětů pomocí naklánění iPhonu.

Tumble Jumble
Tumble Jumble

Co naopak oceňuji je fyzika předmětů. Pamatujete na hru Topple? Tumble Jumble se Topple poměrně dost podobá. Naklánění, padání, sesouvání… všechny fyzikální vlastnosti v Tumble Jumble platí na 100% a proto je opravdu potřeba přesnost nejen v umístění předmětu, ale také v natočení.

Líbila se mi také přítomnost tzv. Power-upů, jinými slovy vylepšení (nebo zhoršení) daného předmětu. V praxi to vypadá tak, že power upem se dotknete daného předmětu a ten se zmenší, zvětší, nebo v nejlepším případě uplně zmizí a vytvoří tak místo pro další předměty. To dává hře určitý strategický prvek, s kterým musíte při hraní počítat.

Tumble Jumble
Tumble Jumble

Hra má stylovou grafiku, kterou střídají in-game videa. Zvuky mi malinko vadily, na můj vkus byly až moc výrazné a rušící (houkání sirény atd. mi moc příjemné nepřipadalo), celkově ale zpracování musím hodnotit kladně – především díky dobŕe fyzice. Finální verze by navíc měla obsahovat on-line žebříčky hráčů a jejich nejlepších výsledků.

Hru seženete pravděpodobně od zítra na AppStore za 0,79€.

Comments are closed.

Previous Article

Dark Nebula: máte na to koule?

Next Article

Hack iPhone: jak vydělat na hlouposti majitelů

Related Posts

Minigore: lego survival střílečka

Jedna z nejočekávanějších her je právě venku! Minigore jsem charakterizoval jako lego survival střílečku. Hlavní postavou je sympatický lego panáček (přítelkyně ho charakterizovala jako dřevorubce :). Vaším úkolem bude ubránit se ohromnému zástupu příšer.