Stick-Fu: nová bojovka aneb v jednoduchosti je krása

Hra Stick-Fu mě od prvního okamžiku zaujala svou jednoduchou grafikou a až triviálním ovládáním, které zvládne opravdu každý. Nechápal jsem proč je hra v Top 25 nejprodávanějších aplikacích na AppStore. Nyní mi to je jasné, Stick-Fu je až překvapivě zábavná.

Hra Stick-Fu je jakási arkáda kung-fu boje v ulicích. Začněme ovládáním.

Stick-Fu ovládání
Stick-Fu ovládání
IMG_0580
Stick-Fu ovládání

Jak si můžete všimnout na obrázcích výš, ovládání je opravdu jednoduché. Pro pohyp panáčka používáte pouze šipku vlevo, či vpravo. Pokud tyto šipky stisknete 2x, tak panáček udělá skok doleva, nebo doprava.

Pro útok používáte primárně pouze jedno tlačítko. Nemusíte proto řešit, zda máte kopnout, nebo udeřit pěstí. Váš bojovník se rozhoduje sám, což je na jednu stranu škoda, na druhou stranu propracované bojovky s více druhy úderů tu již byly, proto je Stick-Fu alternativa pro ty, kteří chtějí prostě jen oddechovou „mlátičku“.

Combo s brokovnicí
Combo s brokovnicí
Další druh Comba ve Stick-Fu
Další druh Comba ve Stick-Fu

Hlavní doménou hry jsou tzv. Comba. Tyto speciální údery můžete použít vždy, pokud dáte soupeři sérii úderů aniž by vás zasáhl. V tom případě se „zpřístupní“ další tlačítko se symbolem daného speciálního úderu.

Jak si můžete všimnout, autoři hry měli smysl pro humor a tak vaše postava může vytáhnout z kapsy např. brokovnici, nebo třeba zasadit soupeři sérii „otoček“. Nemusíte se bát, že by jste na speciální údery museli čekat půl levelu, dá se říct, že Comba se ve hře používají dost, což je dobře.

Vylepšení skillů ve Stick-Fu
Vylepšení skillů ve Stick-Fu

Vylepšení skillů ve Stick-Fu
Vylepšení skillů ve Stick-Fu

Pokud by hra byla založená pouze bezmyšlenkovitém klikání na jedno tlačítko, byla by to trochu nuda. Autoři do hry proto zaimplementovali jednoduchý systém vývoje vaší postavy, který na konci každého levelu můžete vylepšovat.

Na výběr máte 3 vlastnosti – síla, obrana a zdraví. Osvedčila se mi kombinace síly a obrany, protože se s nepřáteli příliš dlouho nepářete a zároveň vás tolik „nebolí“ údery, které schytáte.

Úvod každého levelu je doplněný animací
Úvod každého levelu je doplněný animací

Asi si říkáte co je vlastně cíl hry? Každý level se skládá z boje s běžnými nepřáteli, které pokud zneškodníte, tak se dostanete k závěrečnému bossovi. Trochu mě sklamalo, že levely se od sebe příliš neliší. Rozdíly jsou vidět pouze v tom, že dostáváte víc „do těla“ a vaši nepřátelé víc vydrží.

Technickou stránku hry je těžké hodnotit.  Grafika je stylová, panáčci se pěkně hýbaj, skáčou a kopou, s krví autoři také nešetřili a zvuky jsou v pohodě.

Hru jsem si oblíbil a navíc cena je příjemně nízká. Za 0,79€ dostanete slušnou porci zábavy, pokud si ale hrou nejste jisti, určitě vyzkoušejte Lite verzi, která vám hru krátkým úryvkem nastíní. Tak co, je v jednoduchosti krása?

Comments are closed.

Previous Article

Bowman defense: ušmudlejte si displej pro slávu Vašeho hradu!

Next Article

Hry: videa z nejlepších novinek na AppStore

Related Posts

Minigore: lego survival střílečka

Jedna z nejočekávanějších her je právě venku! Minigore jsem charakterizoval jako lego survival střílečku. Hlavní postavou je sympatický lego panáček (přítelkyně ho charakterizovala jako dřevorubce :). Vaším úkolem bude ubránit se ohromnému zástupu příšer.

Microsoft Kin: nejhorší dotykový telefon je tu!

Nejžhavější a hodně diskutovaný Kin je nová mobilní platforma, kterou vymysleli soudruzi v USA, konkrétně u největší konkurence Apple, u Microsoftu. Cílovou skupinou dvojice dotykových mobilních telefonů Kin One a Kin Two mají být mladí lidé, kteří holdují Facebooku, rádi na něj neustále uploadují data a nevyžadují žádné externí aplikace, které známe třeba z AppStore. Podívejte se na několik postřehů, které vás přesvědčí o tom, že Microsoft opět něco zpackal.