Dialvetica Contacts: seznam kontaktů s dokonalým prohledáváním

Vždy dlouho prohledáváte kontakty? Dialvetica Contacts přináší speciální způsob filtrování, který dokáže značně ušetřit čas strávený hledáním.
Vždy dlouho prohledáváte kontakty? Dialvetica Contacts přináší speciální způsob filtrování, který dokáže značně ušetřit čas strávený hledáním.
Dialvetica totiž přichází s naprosto revolučním způsobem prohledávání kontaktů. Nepíšete jednotlivá písmena po sobě, ale stačí jich vždy jen několik z celého kontaktu. Chcete najít Jana Nováka? „J“, „N“ a „K“ k tomu bohatě stačí a můžete mu hned napsat nebo zavolat. Vyskytuje-li se pak některé z písmen ve jménu vícekrát, nemusíte ho psát znovu, aplikace si „odškrtne“ i ta další. Prohledává však pouze jména, nečekejte tedy, že bude brát v potaz i maily nebo jiná uložená data.
Tento ojedinělý způsob filtrace ovšem není jediná vlastnost, která z Dialveticy dělá úžasnou aplikaci. Zároveň si totiž aplikace zapamatovává poslední hledaná či kontaktovaná čísla a výsledky podle toho ještě více přizpůsobuje. Po chvíli používání se tedy aplikace naučí často používané kontakty a přednostně je umí posunout na přední pozice.
Po nalezení správného kontaktu máte na výběr mezi voláním, SMSkou nebo mailem. Ťuknutí na jméno v základním nastavení začne vytáčet uložené číslo, pokud chcete raději poslat mail nebo SMS, jsou k tomu u jména dvě ikonky. Akci po ťuknutí na jméno si samozřejmě můžete vybrat, není tak problém vybrat si tu možnost, která vám sedí nejvíce.
Dialvetica ovšem není správce kontaktů, k jejich editaci tedy budete muset stále používat systémové aplikace. V rámci snahy o co největší minimalismus aplikace tuto funkci prostě nemá a slouží tak pouze k velmi rychlému procházení kontaktů.
Také nemá českou klávesnici, ale pouze anglickou QWERTY bez českých znaků. Pokud ale hledáte například kontakt „Vláďa“, Dialvetica ho najde i pod „d“. Diakritikou se tedy vůbec nemusíte zabývat a vyhledání toho správného kontaktu se stává ještě rychlejším. Pokud by vám ale nevyhovovala speciální klávesnice Dialveticy, můžete si v nastavení zvolit systémovou. S tou již sice můžete zadávat i diakritiku, aplikace ale ve finále žádný kontakt nenajde, je to tedy více než zbytečné. Spolu s použitím systémové klávesnice se také připravíte o zvýrazňování již zadaných písmen, ty se sice zobrazují v řádku nad klávesnicí, řešení od vývojářů je ale lepší.
V případě, že aplikaci spouštíte poprvé, chvíli si počkáte, poté ale již můžete očekávat plnou podporu multitaskingu, takže aplikace naběhne ihned. Ostatně ani po sestřelení systémem netrvá její naběhnutí příliš dlouho.
Kontakty si bere přímo ze seznamu, není tedy nutné mít jakoukoliv jinou databázi nebo dokonce stávající data někam odesílat. Vše včetně různých algoritmů probíhá offline, nemusíte se tedy bát jakýchkoliv případných bezpečnostních rizik.
Minimalistické a přitom naprosto efektivní prohledávání kontaktů na iPhonu? S aplikací Dialvetica žádný problém! Rozhodně ale po koupi ihned aplikaci nezatracujte, chvíli trvá, než upraví vyhledávání přímo pro vás, po týdnu používání bych však již neměnil. Dialvetica Contacts najdete na App Store za přijatelnou cenu 1,59€.

Comments are closed.

Previous Article

Slevomat: nová aplikace pro hromadné nakupování

Next Article

Apple: iOS promo kódy celosvětově, v MacAppStore žádné nebudou

Related Posts

Blog: zkušenost s emailovou podporou Apple, která mi vyrazila dech

Rozhodl jsem se vám napsat netradiční článek o mé zkušenosti s emailovou podporou online obchodu iTunes (potažmo AppStore), která mě přesvědčila, že firma Apple o své zákazníky opravdu pečuje. Má komunikace s pracovníkem jménem Rushikesh byla pro mě překvapením, protože s takto osobním a vstřícným přístupem jsem se na helpdesku ještě nesetkal.