Multiponk: velká recenze malých kuliček

Hra Pong od Atari je s námi již do roku 1972. Existuje tisíce napodobenin a to i pro iOS, proč by měla právě tato stát za to? Pojďme se podívat!

Hra Pong od Atari je s námi již do roku 1972. Existuje tisíce napodobenin a to i pro iOS, proč by měla právě tato stát za to? Pojďme se podívat!

Pokud ke kouzlu této hry přidáte skvělou grafiku a hudbu, hru pro více hráčů na jednom zařízení a úžasnou hratelnost, dostanete se právě ke hře Multiponk. Přinese vám úplně nový zážitek ze hry Pong.

Hra pro jednoho hráče: Možností hraní je zde opravdu mnoho, přesto si hra uchovává jednoduché menu pro lepší orientaci. Herní „ring“ je čtverec, ve kterém může být z každé strany odrazová plocha a v jeho rozích jsou odrazové zrychlovače a generátory míčků. Začneme hrou pro jednoho hráče – Solo mode. Ta se rozděluje do dvou částí, Dobrodružství a Soutěž (Výzva, chcete-li). V Dobrodružství postupujete kolo po kolu dále a čekají na vás složitější počítačoví soupeři. Celkem máte k dispozici 3 životy a občas vás hra při postupu dále obdaruje životem navíc. Nejtěžší je samozřejmě poslední level po přežití všech předchozích, čeká na vás poslední a rychlá hra o život s příšerou. Při tomto herním módu se mění i témata hry. Samozřejmě pong jako takový zůstává stejný. Témata jsou celkem čtyři. Standartní „dřevěné“, poté lehce futuristické „bílé“, barevně kreslené „pop“ téma a osmibitové „8bit“, kde až moc dobře vidíte čtverečky kreslené grafiky.

Solo mód je bez soupeřů. Vaším cílem je získat co nejvíce bodů, které se přičítají za čas, kdy udržíte kuličku v ringu. Na první pohled se to může zdát lehké, ale po vyzkoušení pochopíte. Herní módy: Solo mód obsahuje další čtyři možnosti hraní. Classic hru, kde se objevují klasicky bonusy ze hry. Flash mód je obohacen o rychlejší odrážení míčku od vaší pohyblivé odrazové plochy. S dalším módem nazvaným Crazy si také užijete, bonusy zde totiž přibývají rychle a ve velkém množství. Posledním herním režimem je Death Ball, kde máte k dispozici 9 životů a musíte se udržet, i když míčky ohromnou rychlostí přibývají a nikam neodejdou. Všechny výsledky z herních módů si můžete s kamarády porovnat na Game Centeru.

Bonusy: Jedna z věcí, co dělají hru ohromně zábavnou a přidávají nemalým kusem na hratelnosti, jsou bonusy. Ty vás budou provázet skoro všude. (Vzhledem k jejich množství je určitě nevyjmenuji všechny.) Objevíte zde rozmnožení míčků, zvětšení a zmenšení míčků, jejich zneviditelnění, ubrání a přidání jejich rychlosti, zvětšení a zmenšení vaší odrazové plochy, převrácení orientace odrazové plochy, auto-pilot – dočasně řídí vaši plochu, time-warp – zpomaluje a zrychluje čas, bouře – pod ní míček prostě neuvidíte, flash – rychlé odražení míčku od vaší plochy, překážky v ringu a další. Bez bonusů by hra byla jako auto bez kol.

Hra pro více hráčů: Zde přichází další z taháků hry, spolu s bonusy je multiplayer ohromně návyková záležitost. Pokud hru hrajete na iPhonu, můžete hrát pouze s jedním kamarádem na druhé straně displeje. Pokud však vlastníte iPad, můžou na velké obrazovce hrát celkem 4 hráči. Tak jako tak, užijete si velké množství zábavy. Není přeci nic lepšího, než vyřadit vaše škodolibé kamarády sebráním jejich tří životů pomocí kuličky. A věřte mi, takto vás bude hra bavit opravdu dlouho. Co se týče herních módů v multiplayeru, jsou stejné jako ve hře pro jednoho hráče. Navíc je tu jen mód „Baby“, díky kterému si můžete zahrát i proti pomalejším jedincům vaší rodiny – malým dětem. Bonusy totiž zůstanou, akorát kuličky se zpomalí.

Hudba a komentáře: Při hře vás příjemná a přitom lehce agresivní hudba tlačí kupředu. Hudba krásně podtrhává prostředí a atmosféru celého Multiponku. Soundtrack (pouhé 4 písničky!) ke hře se stal tak oblíbeným, že ho autoři hry prodávají na iTunes Music Store za dva dolary. Občas vám do hudby promluví ženský hlas, který vás v angličtině upozorní například na aktivaci auto-pilota, zapnutí či vypnutí gravitace, život navíc apod.

Celková atmosféra při hraní je zvládnutá na jedničku. Jako nevýhoda se může jevit velmi krátké „Dobrodružství“, ovšem to hravě doplňuje množství herních módů, v čele s těmi pro více hráčů. Díky hudbě budete ve hře stále v tempu a užívat si bonusy a nástrahy herních módů s jednoduchým a rychlým ovládáním. To vše zabalené v moc pěkném grafickém balíčku pongové hry s měnitelnými tématy. Hra stojí normálně 4,99€, což není málo, ale vzhledem k celkové zábavě to stojí za to. A nyní je hra do 27.ledna 2012 za akční cenu 0,79€, za kterou se hru rozhodně vyplatí koupit!

Multiponk – App Store Link

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EdqayNyee_Q[/youtube]

2 comments
  1. to je dobra hra, chtelo by to vic takovejhle her pro 4 hráče, dalsi pěkné jsou třeba – king of opera – u toho se hodně nasmějete nebo třeba marble mixer – to je taky povedené 🙂

Comments are closed.

Previous Article

Finanční výsledky: Kde nejlépe Apple zabodoval za 1. čtvrtletí?

Next Article

Eden - World Builder: budovatelský klon Minecraftu pro iOS

Related Posts

Ultra-Case: neboj se být jedinečný

Moderní mobilní telefony, smartphony či iPhony leckdy stojí skoro stejně jako notebook. Přesto mnoho uživatelů podceňuje využití ochranných obalů, se kterými při přenášení notebooků neváhá. Důvodem je dosti často skutečnost, že designově vymazlený přístroj je v obalu skryt a je tak potlačena jeho jedinečnost. Pojďme se spolu podívat na možnost, která naopak ještě více zvýrazní jeho osobitost.