Tiny Tower: postavte si svůj vlastní retro mrakodrap až do nebes

Recenze hry Tiny Tower, ve které budete postupně budouvat svůj mrakodrap a starat se o jeho obyvatele a podniky – a to všechno v nádherné retro grafice. Navíc zdarma!

Snad každý z nás rád něco buduje a tím spíš, pokud se o to budované má ještě starat a udžovat to v chodu. Pokud máte navíc rádi retro grafiku skládající se z všemožných barevných čtverečků, určitě přijdete na chuť hře Tiny Tower, ve které nejen že budete budovat vlastní mrakodrap patro za patrem, ale také se budete starat o jeho obyvatele a podniky, ve kterých jsou tito “bitizens”, jak je hra sama nazývá, zaměstnáni. A věřte mi, občas nebudete vědět, kde vám hlava stojí.

Svůj velký projekt začínáte pouze s vybudouvanou vstupní halou a několika málo penězi v kapse – a je jen a jen na vás, jak s nimi naložíte. Výstavbou prvních pár podlaží vás naštěstí provede vestavěný průvodce, ale pak už budete vydáni napospas vlastním rozhodnutím.

V každém z pater, které postavíte, může být byt nebo nějaký podnik. V jednom bytě může přespávat až pět obyvatel a každý podnik zaměstná tři lidi. Podniky jsou samozřejmě tím hlavním, co vám bude vydělávat peníze potřebné pro stavbu dalších pater. Ty si můžete koupit i za peníze opravdové tak, jak jste na to zvyklí ze všech ostatních her podobného typu (jako třeba FarmVille), ale kdo by se dobrovolně chtěl takto nechat obrat o zážitek ze hry?

Podniků je opravdu obrovské množství a jsou rozděleny do několika kategorií, od obchodů s jídlem přes služby až po prodejny různého zboží. Každý z obyvatel bydlících ve vaší “tiny tower” má různé preference, co se týče práce. Předně má každý svou vysněnou práci – třeba ve vegetariánské restauraci nebo obchodě s botami, ale také má ohodnoceny jednotlivé kategorie podniků podle toho, kde by chtěl pracovat nejvíce. Čím bude člověk šťastnější, tím více na něm samozřejmě vyděláte, takže na to dávejte pozor. Pokud člověka umístíte do jeho vysněné práce, bude kapacita skladu takového podniku najednou dvojnásobná.

Každý podnik prodává nebo poskytuje tři druhy zboží nebo služeb. Jsou odlišeny nejen typem, ale především cenou a dobou, která je potřebná pro jejich doplnění. Tak napříkklad v obchodě s obuví dostanete koupit nejlevnější sandály, potom tenisky a nakonec taneční boty, které se sice budou naskladňovat třeba hodinu, ale poté se prodávají po čtyřech korunách za kus a je jich na skladě třeba 1000. Naskladňovat můžete vždy pouze jeden produkt, ale mezitím je možné prodávat ty zbylé, aby vaše regály zbytečně nezely prázdnotou. Za naskladnění všech třech produktů v jednom obchodě určitě obdržíte některý z achievementů.

Zajímavostí je také existence jakési “sociální sitě” obyvatel vašeho mrakodrapu nazvaná příhodně “Bitbook”, kde se můžete dozvědět plno zajímavých informací. Tak třeba že Jeff nemá rád svého nového spolubydlícího nebo že se Emma těší do práce v květinářství. Nechybí ani lajkování ostatními obyvateli a další vychytávky. Jako zpestření je to určitě perfektní. Potěší také možnost přeměřit si věž s vašimi přáteli na Facebooku a dokonce si jejich díla detailně prohlédnout.

Tiny Tower je hrou se zajímavým konceptem i pěknou (byť tetro, což někomu nemusí být po chuti) grafikou, která vás sice zabaví, ale obávám se, že pro mnoho hráčů začne být po chvíli až příliš monotónní. Pokud například nebudete mít s kým srovnávat, hra vás velice rychle omrzí. Jste-li ale fanouškem či fanynkou her podobného budovatelského typu, Tiny Tower určitě vyzkoušejte – je totiž úplně zdarma. Hře dávám 70%. Recenzoval jsem ji ve verzi 1.0.1.

Tiny Tower – zdarma – App Store link (iPhone/iPad)

134 comments
  1. Hrozně nudná hra, ve které se nedá skoro nic dělat.

  2. poradte mi prosim postavim prvni patro a co dal? ubytoval jsem najemnika a ten mi jednou za den da 100
    to mam jako cekat 14 dni nez budu mit na druhe patro za 1350? kdyz mu chi dat praci tak to nejde

  3. poradte mi prosim postavim prvni patro a co dal? ubytoval jsem najemnika a ten mi jednou za den da 100
    to mam jako cekat 14 dni nez budu mit na druhe patro za 1350? kdyz mu chi dat praci tak to nejde

Comments are closed.

Previous Article

Letní festivaly 2011: mějte přehled ve všech prázdninových akcích

Next Article

Megarecenze: boj o xenodium ve strategii StarFront: Collision

Related Posts