Pokud patříte mezi spokojené uživatele nového iPhonu 5, nebo iPadu mini a už jste se dostatečně nabažili jejich předností, zejména velikosti, lehkosti a kvality zpracování, jistě jste přemýšleli i nad tím, jak své drahé miláčky ochránit. iPad je totiž, stejně jako všechny jeho verze, a nově i iPhone 5 opatřen hliníkovými zády a ten, jak je známo, není příliš odolný. Typický hliník, který Apple používá k výrobě svých produktů je krásný, hladký, zkrátka jedná se o kvalitní kus kovu, který dokonce po vybalení voní dlouhý čas, ale na druhou stranu trpí na poškrábání, ťukance při nejhorším také hluboké rýhy. To je ale daň za to, že v ruce, v případě iPadu mini, držíte pouze něco málo přes 300 gramů. O iPhone 5 netřeba hovořit. To je oproti skleněné 4/4Sce pírko! Abyste se těmto nehodám vyvarovali, nechte se inspirovat řešením, které jsem zvolil já.
Abych pravdu řekl, společnost SwitchEasy jsem dosud znal pouze okrajově. Více jsem se s ní a zejména s jejími produkty seznámil před dvěma měsíci, kdy jsem si pořídil iPhone 5. Ačkoliv jsem svůj předešlý model, iPhone 4, chránil hlavně různými kryty ze stránek typu DealExtreme, FocalPrice a další, u nového iPhonu jsem chtěl prostě kvalitu. Myslím si, že telefon za dvacet tisíc si to zaslouží! A byla to vlastně náhoda, která mě zavedla k SwitchEasy. V den nákupu, tedy 21. září 2012, se jako jediný dostupný ochranný kryt pro iPhone 5 v českých e-shopech jevil SwitchEasy Nude UltraClear – Black. Navíc splňoval mé striktní požadavky, které by se daly srhnout do několika přídavných jmen.
- hezký,
- tenký (1 mm),
- průhledný,
- příjemný na omak.
Dalším bonbónkem je přiložená dvojice Kvalitních ochranných fólií na přední část iPhonu, pro případ, že by se napoprvé nepodařila nalepit dle vašich představ, a ještě jedna na ochranu hliníkových zad. Přívlastek s velkým „K“ jsem napsal záměrně, protože narazit na precizně vystřiženou fólii, která sedí, netvoří bublinky a ještě se s ní velmi dobře pracuje, je umění! K tomu, abyste ji mohli dobře aplikovat, je samozřejmě potřeba dokonale vyčistit plochu displeje a připravit si čistý pracovní stůl, na kterém nebudou zbytečné věci, které by mohly vadit či jinak rozptylovat. Osobně před lepením leštím iPhone klasickým čističem na okna, nejlépe značky Clin od Henkelu, a jemným hadříkem s mikrovláknem kroužím až do úplného lesku bez šmouh. Poté je nezbytné rychle strhnout vrchní část fólie označenou číslicí (1) a přichytit ji k hornímu okraji telefonu (sluchátková část). Přitom je nutné kontrolovat, zda se vám fólie nestáčí doprava či doleva. Pokud budete pečliví, spodní část fólie přesně okopíruje tvar tlačítka home-button. Může se to zdát jako banalita, ale k tomu aby Váš iPhone v kombinaci s coverem Nude UltraClear vypadal jako mistrovský kousek, musíte právě perfektně nalepit fólii. Mám zkušenosti s různými typy fólií a musím říct, že právě tato od EasySwitch práci nejvíce usnadní. Sama rychle přilehne na povrch displeje a Vaším úkolem je jen hlídat okraje a poté si poradit s bublinkami, kterých najde v porovnání s konkurencí na displeji opravdu málo. Přesto nějaké zůstanou, ale pohodlně se jich zbavíte stěrkou, která je také součástí balení. Výsledekem je fólie, která běžným pohledem není vůbec vidět. A to je účel! Musím také zmínit, že fólie je velmi odolná! Mám ji na iPhonu více než měsíc (iPhone jsem musel reklamovat kvůli vadě čočky fotoaparátu – okamžitá výměna za nový v Apple Store Dresden) a nejsou na ní žádné známky používání. Ani drobné škrábanečky!
Ohromně si cením další vychytávky, který tento sofistikovaný kryt nabízí. Kompletně, tedy kromě fotoaparátu, vedlejšího mikrofonu a přepínače hlasitosti, což by nešlo zřejmě ani prakticky vyřešit, kryje tlačítka ovládání hlasitosti (volume) a tlačítko power-button. Právě tyto tlačítka používáme nejčastěji a výrobce si toho je jistě vědom. Jediným nedostatkem který jsem shledal je skutečnost, že při nasazení krytu na iPhone existuje mezírka o velikosti cca 1 mm mezi krytem a iPhonem. Ta umožňuje drobnému prachu a nečistotám dostat se do tohoto prostoru a tvořit tak neatraktivní vzhled po stranách, což je v případě čirého krytu, zvláštně na světle hodně vidět. Na druhou stranu se dá mezi tuto mezírku vložit nehet a pomocí něj kryt rychle, bezpečně sundat a vyčistit. (já to dělám cca 1x týdně).
Vlastně můj nový iPhone a jeho několika týdenní test coveru, rozhodl, že později u iPadu mini jsem volil rovněž řešení od SwitchEasy. Navštívil jsem oficiální e-shop a v kategorii iPad našel kryt se sympatickým názvem CoverBuddy. Překlad lze chápat dvojím způsobem: Jako „Ochraň svého kámoše“, nebo „kámoš na ochranu“.To nechám na Vás. Důležité je, že i tento kryt má společné znaky s obalem pro iPhone. Stejně jako Nude UltraClear má i CoverBuddy na výběr širokou paletu barev. Díky tomu, aby bylo bylo vidět nakouslé jablíčko na zádech iPadu mini, jsem se rozhodl zainvestovat jednoznačně do čiré verze. Dále vybírat můžete z:
Není náhodou, že se SwitchEasy nechal inspirovat barvami, které Apple použil na svých SmartCoverech. U iPhonu můžete rozjímat nad:
- průhledná čirá,
- průhledná černá,
- bílá,
- červená,
- růžová,
- tyrkysová,
- fialová,
- žlutozelená.
A nově jsou ve výběru k dispozici pastelové barvy, které jistě osloví něžnější pohlaví:
- pastelově růžová,
- světle modrá,
- pastelově fialová,
- světle zelenkavá.
Průhledné verze jsou vyrobeny z leského materiálu, naproti tomu ty plně barevné jsou z pogumovaného tvrzeného plastu. Ačkoliv s barevným podáním těchto krytů nemám zatím zkušenosti, lze soudit, že budou velice příjemné na omak. V ruce budou sedět příjemně, možná budou působit i protiskluzově a lze hádat, že se na nich nebudou tvořit otisky prstů. Stejně jako tomu je u Nude UltraClear pro iPhone, tak i CoverBuddy obsahuje krytky. Jednu na Lightning konektor a druhou na jack 3,5″ sluchátkový konektor, který je umístěn v horní části iPadu mini. Samozřejmostí je hadřík, stěrka na bublinky, ale rozdíl je v počtu přiložených fólií. Nachází se zde pouze jedna, a proto doporučuji věnovat lepení zvláštní pečlivost. Jestli si netroufáte, přenechte práci raději někomu zkušenějšímu. Velkou předností tohoto krytu je zejména kompatibilita s originálním Apple SmartCoverem pro iPad mini. Po nasazení krytu, zbyde na levé straně iPadu mini holá ploška pro magnetický proužek a zároveň držák SmartCoveru. Vyzdvihnout musím celkové zpracování a přesnost v případě umístění otvorů na jednotlivé obslužné prvky. Také zde nalezneme schovaná tlačítka ovládání hlasitosti i power-button. Ty jdou malinko stěží mačkat, ale časem se to jistě zlepší. CoverBuddy sedí a ani se nehne! Zadní kryt iPad mini obejme a nepustí, což funguje perfektně jako prevence proti prachu. Jak jsem psal u Nude UltraClear, že se může dostat po stranách iPhonu prach, zde to striktně odmítám. Samozřejmě, že časem budete muset kryt sundat, otřít atd., ale zatím z mé zkušenosti není potřeba kryt nijak snímat.Vždy jen lehce otřu hadříkem od mastného filtru, který se vytvoří během používání a jedu dál 🙂
PS: Nedalo mi to a do šatní skříně si můj iPhone 5 pověsil i čirý bezbarvý kabátek (SwitchEasy Nude UltraClear).
Vypadá to velmi dobře 🙂
Ještě lépe se to používá
Switch easy jsem jako silikonové oranžové pouzdro před dvěma lety používal na ipodu touch 4g. Obal krásně seděl, a po stránce návrhu neměl chybu. Za 250,- to byly tenkrát 2ks folie,, 2ks krytek na konektory, a jeden obal. Paráda.
Bohuźel se po cca dvou měsících používání začal obal trhat a rozlepovat v rozích. V tu dobu jsem iPod prodával a měnil za účelem výměny za iPad, takže nemohu posoudit další vývoj. Dost možná by stačilo pár kapek veřiňáku, ale silikonový belkin na mém ipoudu touchy 2g vydržel rok do doby prvního poškození.
Have a nice day. 🙂
A nepada tam až moc nepořádku?
Sháním něco na iPhone 5, ale trochu nevím…
Tak jsem si na iP 5 objednal SwitcheEasy NUDE UltraClear. Objednáno 3.1 , kdyby nebyl víkend tak to mám 5.1 doma, ale takhle až 7.1.
Je to rychlejší než si kryt koupit v CZ 😀
Už sem to koupil, ale nic moc. Na foto to vypadá pěkně. Originál
velmi lacině.
Kluci nedoporučím vám to.