Wikipanion: skvělý prohlížeč Wikipedie zdarma

Zjišťujete, jaké singly kapela nahrála, nebo co znamená slovo ostrakismus? Wikipedie je tou stránkou, na kterou jdete jako první. Proč si to nezpříjemnit?

Na Wikipedii můžete teď najít něco přes 200 tisíc článků v češtině a určitě ji mnoho z vás používá každý den. Ať už zjišťujete, jaké singly vaše kapela nahrála, nebo co znamená slovo ostrakismus, Wikipedie je tou stránkou, na kterou se pro podrobnější výklad podíváte jako první. Proč si to nezpříjemnit?

Jistě, Wikipedie je v Safari určitě použitelná, ale určitě není nad nativní aplikaci, která bude vždy poskytovat větší komfort. Aplikací, které vám Wikipedii takto zpřístupní je určitě mnoho, sami jsme už recenzovali Articles, ale Wikipanion si svojí zmínku určitě zaslouží. Wikipanion sice Wikipedii nijak zásadně nepřeskládává, neudělá vám z ní například magazín, ale to co dělá dobře, je prohlížení stránek.

Hlavní pohled aplikace je sice jednoduchý, ale funkční. Na levé straně vám zobrazí obsah článku a na druhé samotný článek. Všechno, co je na Wikipedii, tedy odkazy, reference nebo související články, tady najdete přímo v článku.

Na vrcholu postranní lišty s obsahem se nacházejí ikony, které vám umožní se podívat na související věci. Můžete tu přepnout na článek v jiné jazykové verzi nebo se podívat na články ze stejné rubriky, ve které je článek. Třetí možnost vám zpřístupní záložky, kterými si můžete poznamenat články, a tak je později zpřístupnit rychleji. Přidání záložek je hodně podobné záložkování v Safari na iPadu. Také se ve spodní části můžete přepnout na historii.

Pokud si nad článkem kliknete na ikonu ozubeného kolečka, vyskočí vám malé okno, kde můžete zvětši písmo nebo změnit text na font Serif, díky kterému článek vypadá jako v knize. Také tu najdete vyhledávání, která prohledává článek nebo slovník Wikitionary.

Můžete také odeslat odkaz na email, otevřít článek v Safari, tweetnout článek nebo si ho vytisknout. Tisk probíhá přes AirPrint, tweetování spustí oficiální Twitter aplikaci.

Wikipanion existuje i ve verzi pro iPhone. Vzhled aplikace na iPhone hodně připomíná Safari, protože většinu funkcí naleznete na spodní liště. Funkce jsou skoro stejné jako na iPadu.

Na AppStoru je také k dispozici verze Plus za 3,99 Eur. Hlavní premiovou funkcí je Queue mode, která vám umožní uložit si články pro pozdější četbu. Také si můžete tyto články uložit, tím pádem se načtou rychleji nebo je můžete číst i pokud jste offline.

Protože je aplikace Wikipanion v základní verzi zdarma, je těžké jí nedoporučit. Aplikace sice neposkytuje nic víc než prohlížení článků, ale dělá to jednoduše a efektivně. Pokud chcete offline prohlížení, šáhněte po verzi Plus. Přesto je cena za premiovou verzi přece jen k poměru funkcí vysoká.

Wikipanion – zdarma – AppStore link (iPad)

Wikipanion – zdarma – AppStore link (iPhone)

Wikipanion Plus – 3,99 € – AppStore link (iPad)

Wikipanion Plus – 3,99 € – AppStore link (iPhone)

Comments are closed.

Previous Article

Roads of Rome: získejte v této strategii ruku Caesarovy dcery

Next Article

Představení iPhone 5: dočkáme se další keynote už 4.10.?

Related Posts

Google Mobile App: Hlasové vyhledávání v češtině!

Málokdy se stane, že bych při nainstalování nějaké aplikace z AppStore zůstal několik desítek minut v údivu. Naposledy mě mile šokovalo demo Unreal Enginu v aplikaci Epic Citadel se svou dechberoucí grafikou. Dnes vám představím ještě větší pecku - vyhledávání na Google pomocí hlasu. Pokud se vám to nezdá dostatečně "wow", tak čtěte dál.

IMDb na iPhone: databáze filmů v hrsti

Spousta z vás používá stránku Česko-Slovenské filmové databáze (CSFD), což je vlastně taková česká verze největší světové filmové databáze Internet Movie Database (IMDb). A právě verzi IMDb pro iPhone se budeme dnes věnovat.