2010Guide Vancouver: dokonalý průvodce olympiádou pro iPhone

Recenze aplikace 2010Guide Vancouver 2010 – Dokonale zpracovaný průvodce zimní Olympiádou ve Vancouveru 2010 je must-have titul pro všechny příznivce Olympiády!

V únoru jsou bezesporu hlavním celosvětovým tématem zimní Olympijské hry ve Vancouveru, proto byla k této příležitosti vydaná aplikace 2010Guide – Vancouver 2010 Olympic Winter Games: The Official Mobile Spectator Guide. Pod tímto monstrózním názvem se ukrývá poklad – dokonale zpracovaný průvodce letošní zimní olympiádou ve Vancouveru!

Abych řekl pravdu, ani jsem při instalování této free aplikace nevěřil, že bude 2010Guide až tak kvaliní. Možná se ptáte co speciálního se dá vymyslet v přehledu ZOH. Rovnou vám prozradím, že funkcí má tento průvodce víc než by jste čekali!

Schedule – Kalendář

Hlavní úkol tohoto všestranného průvodce je seznámit majitele iPhone a iPod Touch s aktuálním programem ZOH. Záložka Schedule, v které můžete listovat po jednotlivých dnech, najdete právě probíhající,nebo následující turnaje. Aby v tomto kalendáři nevznikl časový chaos, všechny časy disciplín jsou přepočítány podle vašeho aktuálního časového pásma. To znamená, že pokud je u disciplíny čas 18:45, je myšlen náš „český“ čas. Díky už zmíněnému listování v kalendáři se můžete vrátit k již ukončené soutěži a zjistit si výsledky a stručné info. V Schedule můžete jednotlivé události třídit podle místa konání (Vancouver city, nebo Whistler), nebo druhu události (sportovní, nebo kultůrní). Samozřejmostí je také vyhledávání, které funguje bezchybně. Třešničkou na prvním kousku z dortu je možnost označit jednotlivé disciplíny hvězdičkou a zařadit tak událost do Favourites, o kterých si povíme později.

Events – Události

Záložka Events je průvodce všemi zimními sporty, které za ZOH uvidíte. V informacemi nabité záložce najdete ve zkratce pravidla a základní údaje danném sportu, výsledky už skončených soutěží a polohu v Google Maps (v kterém se můžete aktivně pohybovat a zoomovat). V Events najdete také informace o kulturních akcích z Vancouveru a Whistleru.

Venues – Místa

Troufnu si tvrdit, že záložku Venues budu otevírat nejméně, na druhou stranu v ní najdete parádní data o všech místech, které nějak souvisí s Olympiádou. Dočtete se v ní například to, že hokejová hala Canada Hockey Place vznika za podpory General Motors, dokončena byla v r. 1995, stála 160 mil. $, hraje v ní tým Vancouver Canucks NHL, které snímá 30 kamer a 2 kamery u stropu. Do této arény se vtěsná se neuvěřitelných 18,630 diváků. Jak si můžete všimnout, informace jsou opravdu detailní a hlavně je jich opravdu hodně.

Headlines – Titulky

Pokud jste už znudění čtením této dlouhé recenze, musím vás zklamat – tento průvodce ZOH toho umí ještě víc! Záložka Headlines je čtečka nejnovějších událostí z Vancouveru.Informace jsou aktuální, obsahují obrázky a nejsou příliš dlouhé, takže se příjemně a nenuceně dozvíte o novinkách z Olympiády.

Favourites – Oblíbené

O poslední záložce Favourites jsem psal v odstavci Schedules. Pokud si totiž v kalendáři označíte nějakou disciplínu, nebo událost hvězdičkou, zařadíte ji do Favourites. Díky tomu si můžete krásně dopředu označit události, které budete chtít sledovat a ve Favourites je budete mít přehledně seřazené podle data.

Závěr

Skvělá, moderní a graficky povedená aplikace 2010Guide – Vancouver 2010 Olympic Winter Games je must-have průvodce pro každého, kdo alespoň okrajově sleduje dění ve Vancouveru a umí anglicky. Anglicky? Ano, průvodce obsahuje informace pouze v tomto jazyce. Uživatelé, kteří neholdují angličtině, mohou používat alespoň kalendář a oblíbené. Tyto funkce jsou sami o sobě výborné.

Aplikace 2010Guide – Vancouver 2010 je zcela zdarma – je to zkrátka jedna z těch aplikací, díky kterým lidé mají rádi iPhone!

Comments are closed.

Previous Article

Flick Kick Field Goal: ako vám ide americký futbal?

Next Article

MHD: jízdní řády ze všech českých měst

Related Posts

Jelly Invaders: zachraňte planetu před invazí želé

Invaze může mít mnoho podob - v reálném světě ji nejčastěji provádí vojáci, zatímco ve hrách především zombie a jiné zmutované existence. Právě kvůli jisté monotónnosti, do které vývojáři her upadli, se každý hráč zaraduje, jakmile může střílet, ničit a zabíjet něco jiného než zaběhnuté typy nepřátel - v dnešní hře Jelly Invaders tomu tak bude, protože budeme zabíjet něco velice neobvyklého - želé.

Everlands: natřete to mimozemšťanům v logické hře

Už opravdu dlouho mě žádná hra na mých iOS hračkách nedržela tak, jako tato. Řeč je o hře Everlands od tuzemského studia Hexage. O tom, že českých her je na AppStore jako šafránu myslím nemusím moc mluvit. Pokud ale máte rádi logické hry s líbivou grafikou a parádním zvukem, určitě zkuste právě Everlands.

Microsoft Kin: nejhorší dotykový telefon je tu!

Nejžhavější a hodně diskutovaný Kin je nová mobilní platforma, kterou vymysleli soudruzi v USA, konkrétně u největší konkurence Apple, u Microsoftu. Cílovou skupinou dvojice dotykových mobilních telefonů Kin One a Kin Two mají být mladí lidé, kteří holdují Facebooku, rádi na něj neustále uploadují data a nevyžadují žádné externí aplikace, které známe třeba z AppStore. Podívejte se na několik postřehů, které vás přesvědčí o tom, že Microsoft opět něco zpackal.